Második az SZKC

Három piroslapot mutatott fel a Fiscu Marius–Moldoveanu Aurel játékvezetői duó a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapat játékosainak a Nagybányai HCM elleni idegenbeli mérkőzésen. Ezzel szemben csupán három kétperces kiállítást ítéltek a címvédőnek. Ennek ellenére nyert az SZKC. [caption id="attachment_18338" align="aligncenter" width="620"]12_szkc-banya Behúzta idegenben a pontokat az SZKC Fotó: Csedő Attila[/caption] Jobban kezdte a mérkőzést a román bajnoki címvédő Nagybányai HCM, nagyrészt az első félidőben végig vezetett – egy ízben tudott egyenlíteni a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata. Mind a védekezésben, mind pedig a támadásban akadozott a játék. A félidő hihetetlen bírói ítéletet hozott: Iváncsik Tamás lökte meg Markezt, a két együttes összefutott, mely következtében a bírók Ojleszkit pirossal kiállították, a kakaskodást kirobbantó kézilabdázó megúszta két perccel. Így 13–11-es hátránnyal kezdte a második felvonást az SZKC. A fiúk határozottabban jöttek vissza az öltözőből. Kuzmanoszki találataival egyenlítettek, majd a visszatérő Rusia is megmutatta, hogy nem felejtett el kézilabdázni. A 40. percben átvették a vezetést (16–17). Innen kezdve hol itt, hol ott volt az előny. Szabó Levente védései nagyon jókor jöttek. A HCM végig élvezte a bírók téves ítéleteit. A Vlad Caba által irányított gárda nagyságát mutatta meg, hogy nem ment bele az adok-kapokba. Pedig még Sipos Adrián és Cristian Ghiță előtt is villant a piroslap. Ami a legfontosabb, a legvégén az SZKC vezetett, így három ponttal utaztak haza, ezzel pedig visszavették a második helyet a tabellán. Eredmény: Nagybányai HCM – Székelyudvarhelyi KC 24–25 (13–11) /az SZKC gólszerzői: Rusia 6, Kuzmanoszki, Ghiță, Markez 4-4, Mihalcea 3-3, Onyejekwe 2, Ojleszki, Tálas 1-1/. HN-információ