Marokkó továbblépett a horvátokkal együtt

Belgium búcsúja, Marokkó csoportelsősége nagy meglepetésnek számít a katari labdarúgó-világbajnokság csütörtök délutáni találkozóit követően. Az F csoport zárófordulójában az afrikai csapat Kanadát legyőzve lépett tovább, míg a belga–horvát döntetlen az utóbbi válogatott nyolcaddöntős helyét jelentette.

Lukaku hagyta ki a legtöbb belga helyzetet. Foghatja a fejét Fotó: fifa.com

A tegnap késő délutáni mérkőzések előtt tudott volt, hogy Belgiumnak nyernie kell a nyolcaddöntős helyért, a horvátoknak elég volt ehhez az „iksz”, Marokkó pedig egy siker esetén biztos továbbjutó lehet. Utóbbiak ehhez tartva magukat elég jól kezdték a Kanada elleni meccset, hiszen egy óriási kapushibát kihasználva az afrikai gárda a negyedik percben már megszerezte a vezetést, az előnyt húsz perccel később meg is duplázták. A katari torna századik találatát is Marokkó szerezte, igaz, Agerd a saját kapujába talált be, Kanada pedig úgy szépített, hogy egyetlen játékosának sem sikerült a 41. percig a kapu területére lőni a labdát. A hosszabbításban még esett egy marokkói gól, ám a videóbíró tanácsára en-Nesziri második találatát érvénytelenítette a játékvezető. A 72. percben közel járt Kanada az egyenlítéshez, ám Hutchinson fejéről a labda előbb a keresztlécre, onnan a gólvonalra pattant, egyébként az észak-amerikai csapatnak ez volt a legnagyobb helyzete az egész meccsen. Marokkó végül behúzta a meccset, az F csoport élén zárt úgy, hogy mögötte zárt a 2018-as Európa-bajnokság második és harmadik helyezettje egyaránt.

fifa.com
Marokkói öröm. Csoportelsőként zártak

Izgalmas volt a belga–horvát meccs első negyedórája, hiszen mindkét csapat játékán érződött: a győzelemért hajtanak. A 16. percben Carrasco a 11-es pontnál rúgta meg Kramaricot, a bíró büntetőt fújt, a Real Madrid két játékosa, Courtois és Modric nézett farkasszemet, majd a VAR-szobában visszanézték a helyzetet, jeleztek is a játékvezetőnek, aki végül les miatt érvénytelenítette előző ítéletét, így a belgák megmenekültek a góltól. Az első félidőben ugyan jó volt mindkét csapat részéről az iram, ám a kapuk nem forogtak veszélyben, a szünet után Lukaku beállásával a belgák jelezték, a második játékrészben szeretnének érvényes gólt szerezni, ehhez a 49. percben közel is jártak, de három méterről sem sikerült ez Lukakunak. A 62. percben a kapufa mentette meg a horvátokat, a ráadásban pedig kapusuk, a meccs végül gól nélküli döntetlennel zárult, így nem kis meglepetésre Belgium intézheti a hazautazáshoz szükséges repülőjegyeket. Curtois századik alkalommal védte a belga válogatott kapuját, ebből ötvenen gólt sem kapott, ám ez biztos nem fogja boldogítani csütörtök este a hálóőrt, csapata ugyanis csoportharmadikként búcsúzott a további küzdelmektől.
Eredmények: F csoport, 3., utolsó – forduló: Kanada – Marokkó 1–2 (1–2). Gólszerzők: Zijes (4.), en-Nesziri (23.), illetve Agerd (41. – öngól). A csoport végeredménye: 1. Marokkó 7 p., 2. Horvátország 5 p., 3. Belgium 4 p., 4. Kanada 0 p.