Magyarország világbajnok!

A magyar férfi vízilabda-válogatott negyedszer lett világbajnok, miután vasárnap délben a fukuokai döntőben büntetők után legyőzte Görögországot.

Jakab Árpád
A magyar pólósok negyedszer is világ tetején Fotó: MTI

Görögország először vagy Magyarország negyedszer – ez volt a kérdés a 2023-as férfi vízilabda-világbajnoki döntő előtt. A magyarok számára jó előjel volt, hogy az eddigi három vébé-trófeáját egyaránt hárommal végződő években – 1973, 2003, 2013 – nyerte. A görögök szerezték a vb-döntő első gólját, erre azonban hárommal válaszoltak a magyarok, az első negyed 4-2-es magyar vezetéssel zárult, s hiába nyerték meg a második felvonást (2-1) a hellének, nagyszünetben 5-4-re vezetett Varga Zsolt csapata. A harmadik negyed pocsékul kezdődött magyar szempontból, a görögök két gyors góllal átvették a vezetést, de Vámos Márton második gólja után újra egyenlő (6-6) volt az állás. Az utolsó negyedre 7-7-tel fordultak a csapatok, s akárcsak a magyar–spanyol elődöntőben, ismét körömrágós végjátékra lehetett számítani. Magyarország férfi vízilabda-válogatottja az eddigi tízből tízszer verte meg a görög válogatottat vébén, ezúttal azonban a görögök is felpörögtek rendesen, Jansik, Manhercz és Zalánki góljaira is volt válasz, 10-10-nél, 36 másodperccel a vége előtt magyar kontrát fújtak a bírók, Varga Dénes azonban blokkolt, néhány másodperccel a vége előtt kapufa lett az utolsó magyar lövés, ötméteresekkel dőlt el a vb-cím!

Az első párbajnál Varga kihagyta, Vogel védett, Vámos góljára volt válasz, a Zalánkiéra azonban nem, ismét védett Vogel. Jansik a kapufára bombázott, a túloldalon harmadszor is védett Vogel, Fekete dupla kapufát dobott, a görögök azonban bedobták, az első öt dobás után 2-2 volt az állás. Varga góljára volt válasz, Vámoséra nem, hiszen Vámos ismét védett, Magyarország negyedszer is világbajnok lett!

Férfi vízilabda, világbajnoki döntő, Fukuoka: Magyarország – Görögország 10-10 (4-2, 1-2, 2-3, 3-3), ötméteresek után 4-3.

A vb-bronzérmet a címvédő spanyolok szerezték meg, miután a harmadik helyért lejátszott találkozón 9-6 (3-3, 3-2, 2-0, 1-1) arányban múlták felül a szerbeket.