Magyar sikerek

Nehéz kezdés után szállította a magyar férfi vízilabda-válogatott a győzelmet Oroszország ellen, így megmaradt az esélye a csoportelsőségre. A román nemzeti csapat a várakozásoknak megfelelően nem tudta felvenni a harcot az olaszokkal. A magyar nők edzőmeccset játszottak. Kijavította a görögök elleni botlását a magyar férfi vízilabda-válogatott a Belgrádban zajló kontinenstornán, és legyőzte az oroszokat. Benedek Tibor együttese viszont nagyon rosszul kezdett: egy negyed után 4–1 volt oda. A második negyedtől viszont felszívták magukat, és 12–6-ra nyertek. A románok nem tudták megakadályozni az olaszokat a győzelemben. A mérkőzés gyakorlatilag két negyed után eldőlt, amikor az olaszok 6–1-re vezettek. A vége 11–5 lett. A magyar női csapat egy vereség és egy győzelem után újabb sikert könyvelhetett el. Ellenfelük a jóval szerényebb képességekkel rendelkező török válogatott volt tegnap délben. Eredmények A csoport: 1. forduló: Spanyolország – Szlovákia 13–4, Montenegró – Hollandia 13–6; 2. forduló: Szlovákia – Hollandia 5–6, Montenegró – Spanyolország 8–8. A spanyol–holland és a montenegrói–szlovák meccsek tegnap lapzárta után értek véget. B csoport: 1. forduló: Franciaország – Málta 17–7, Horvátország – Szerbia 6–13; 2. forduló: Franciaország – Horvátország 5–20, Szerbia – Málta 20–2; 3. forduló: Horvátország – Málta 22–2. A szerb–francia meccs lapzárta után ért véget. C csoport: 1. forduló: Grúzia – Románia 6–12, Németország – Olaszország 5–16; 2. forduló: Németország – Grúzia 11–9, Románia – Olaszország 5–11; a 3. fordulóban, ma: Grúzia – Olaszország (18.15) és Románia – Németország (19.45). D csoport: 1. forduló: Oroszország – Törökország 17–8, Görögország – Magyarország 8–8; 2. forduló: Görögország – Törökország 21–6, Magyarország – Oroszország 12–6; a 3. fordulóban, ma: Magyarország – Törökország (10.30), Oroszország – Görögország (21.15). A nyolcaddöntőben az A-D és B-C csoportokat sorsolják keresztbe. HN-összeállítás