Magyar siker, román vereség

Litvánia átgázolt RomániánMagyar siker, román vereségA keddi szünnapot követően tegnap a harmadik játéknap mérkőzéseit rendezték az U20-as jégkorong-világbajnokságokon. Magyarország harmadik sikerét aratta és továbbra is éllovas csoportjában, míg a romániai válogatottra súlyos vereséget mért Litvánia. A harmadik játéknap mérkőzéseit rendezték a Budapesten és a Tallinnban zajló U20-as jégkorong-világbajnoksá­gokon, a magyarok remekül szerepeltek a szünnapot követően, míg a többségében székelyföldi játékosokból álló romániai válogatott nagy zakóba szaladt bele. Míg a magyarok immár a feljutásért harcolhatnak, addig a romániai válogatott a csoportban maradásért folytat ádáz harcot. A Tallinnban zajló Divízió II B csoportos vébén a romániai válogatott eddigi legsúlyosabb vereségét könyvelhette el. A horvátok elleni szétlövés utáni vereséget és a hollandok fölött aratott győzelmet követően kedden szünnap volt, tegnap pedig harmadszor lépett jégre a romániai csapat. Az első 131 másodpercben két gól is született, a litván vezető találatra Rokaly Szilárd még válaszolt, ám az első szünet végére már két gól volt a litván előny. A 25. percben a litvánok kétszer is bevették Adorján Örs kapuját, akit ezek után Uruc Danielre cserélt a szakvezetés, de két és fél perccel később a steauást is felavatták a litvánok. A 29. percben Részegh Tamás szépített, ám erre is volt litván válasz, a 32. percben pedig Gajdó vette be az ellenfél kapuját, de a második szünetig még két litván találat született. Az utolsó játékrész elején a litvánok két újabb találatot szereztek, a meccs utolsó két gólját Rokaly Szilárd ütötte, így végül 11–5-ös romániai vereség lett a vége. A Budapesten zajló Divízió I B csoportos vébé harmadik játéknapján a magyarok Ukrajna legyőzésével továbbra is csoportelsők. Az első harmadban a felek egy-egy alkalommal találtak a kapuba, a gól nélküli második játékrészt követően az utolsó harmadban a magyarok kétszer vették be az ukrán kaput, így a házigazdáknak egyelőre százszázalékos a mérlegük. Eredmények Divízió II B csoport: Japán – Hollandia 7–2, Litvánia – Románia 11–5. Az Észtország – Horvátország találkozó lapzárta után ért véget. Divízió I B csoport: Olaszország – Szlovénia 0–7, Magyarország – Ukrajna 3–1.