Magyar csalódás

A Dániában zajló női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntője több meglepetéssel is szolgáltatott. Az eddig gyengélkedő románok hatalmas bravúrt végrehajtva kiütötték a címvédő brazilokat, míg a magyarok kikaptak a lengyelektől. A magyaroknak ezzel minimális esélyük van az olimpiai részvételre. Egygólos vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott a lengyelektől a tegnapi nyolcaddöntőben a dániai világbajnokságon. A vereséggel minimálisra csökkent a nemzeti együttes esélye, hogy kijusson a jövő évi riói olimpiára. Németh András szövetségi kapitány csapata az első negyedórában katasztrofálisan játszott, 10–4-re elhúzott a rivális, ráadásul Tomori súlyos térdsérülést szenvedett. Az időkérések és a cserék meghozták a remélt javulást, a szünetben már 14–13-ra vezetett a magyar válogatott. A folytatásban fej fej mellett haladt a két együttes, de a hajrát a lengyelek bírták jobban. A magyarok akkor vehetnek részt az olimpiai kvalifikációs tornán, ha a norvégok világbajnokok lesznek, míg Montenegró a legjobb hét között végez. A románok csoport­negye­dik­­ként jutottak tovább, csupán Puerto Ricót és Kazahsztánt verték meg. Hogy ez mennyire nem számít már ilyenkor, az egyenes kieséses szakaszban, azt a brazilok a saját bőrükön tapasztalták meg. Paula Ungureanuval nem bírtak, a románok 13–8-as előnybe kerültek kapusuk védéseire alapozva. A második félidőben a dél-amerikaiak feljöttek egy gólra, de egyenlíteniük nem sikerült, a románok – akiknél az örökifjú Aurelia Brădeanu volt a legeredményesebb hét góllal – jutottak tovább, ők játszanak a negyeddöntőben Dániával. Eredmények: nyolcaddöntő: Brazília – Románia 22–25 (8–13), Németország – Norvégia 22–28 (10–15), Dánia – Svédország 26–19 (15–7), Hollandia – Szerbia 36–20 (17–6), Lengyelország – Magyarország 24–23 (13–14), Spanyolország – Franciaország 21–22 (12–9). A Montenegró – Angola és az Oroszország – Dél-Korea találkozók tegnap este lapzárta után értek véget. A negyeddöntőben: holnap: Hollandia – Franciaország, Lengyelország – Oroszország/Dél-Korea, Norvégia – Montenegró/Angola, Dánia – Románia.