Megkezdődött a sítájfutó Eb

Elkezdődött tegnap a finnországi Imatrában a felnőtt és ifjúsági sítájfutó Európa-bajnokság. A kontinensviadallal egybekötve tartják az ifjúsági és a veterán világbajnokságot is. Tegnap a női és a férfi sprintversenyt rendezték. [caption id="attachment_44010" align="aligncenter" width="960"] Szép Zoltán és Suciu Simion is jelen van a kontinensbajnokságon[/caption] A finnországi Imatra ad otthont a héten a sítájfutó felnőtt és ifjúsági Európa-bajnokságnak, valamint az ifjúsági és veterán világbajnokságnak. Az egyhetes versenysorozatra előzetesen tizenhat országból százhat sportoló nevezett, közöttük Szép Zoltán és Suciu Simion a VSK Csíkszereda csapatából. Tegnap a női és a férfi sprintversenyt tartották meg, a nőknél a svéd Tove Alexandersson nyert a finn Mirka Suutari és a szintén svéd Magdalena Olsson előtt. A férfiak versenyén orosz siker születet, Andrej Lamovot a finn Jyri Uusitalo és a szintén orosz Szergej Gorlanov követte. Suciu Simion a 37. helyen ért célba úgy, hogy 2,4 kilométernél még a 31. helyen állt, míg Szép Zoltán 50. lett, ő az első mérőpontnál a 49. helyen állt. Ma az ifjúsági vébé és Eb sprintversenyeit tartják 9.30-tól és 10.30-tól, délután fél egytől pedig a felnőtt Eb sprintváltók futamára kerül sor. Holnap a hosszú távú futamokat rendezik, pénteken szabadnap lesz, szombaton a rövid távú versenyekre kerül sor, vasárnap pedig a váltók versenyeit tartják. Kopacz Gyula