Lengyelországban kerekeztek

Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is részt vett a Tusnad Cycling Team a legyelországi Malopolska Kerékpáros Körversenyen, amely a nemzetközi szövetség versenynaptárában 2.2-es szorzóval szerepelt. A csíki kontinentális csapatból Andrei Nechita érte el a legjobb eredményt.

[caption id="attachment_3198" align="aligncenter" width="620"]A Tusnad Cycling Team sportolói a Malopolszka Körverseny csapatbemutatóján A Tusnad Cycling Team sportolói a Malopolszka Körverseny csapatbemutatóján[/caption]

Lengyelországban, a Malo­polska Kerékpáros Körversenyen álltak rajthoz az elmúlt hétvégén a Tusnad Cycling Team sportolói. A csíkszeredai csapatot az ukrán Artem Topchsanyjuk, a francia Tom Bossis, a román válogatott Andrei Nechita és a magyar Kenyeres Ábel képviselte a rangos, három szakaszból álló viadalon. A pénteki első szakaszon 105 versenyző állt rajthoz 19 csapatból, a mezőny Alwerniaból indult és 135 kilométer megtétele után Mienchowba érkezett. Az első 25 kilométer után kialakult egy ötfős élboly, amelynek Topcsanyjuk is tagja volt, a végén viszont csak a 31. helyen ért célba az ukrán. Nechita a 12., Kenyeres a 35. helyen zárt a győztessel azonos idővel, míg Bossis a 90. lett. A befutót követően Topcsanyjuk elmondta, az első 25 kilométer után hárman, majd öten voltak szökésben. – Az utolsó 25 kilométeren egy hegyi emelkedőn támadtam, de sajnos két útlezárást jelző tábla is utamat szegte, elvesztettem a lendületemet, és nehéz volt visszaállnom a versenybe – írta a csíkiak ukrán kerekese a csapat hivatalos honlapján. A szombati szakasz Niepo­lo­mi­ceből indult és 149 kilométert követően Szczyrzycben ért véget, a 36 Celsius-fokos hőségben nagyon hamar kialakult egy szökés, de egy üldözőboly beérte őket, és az utolsó sprintben Nechitának sikerült a 7. helyen végeznie. Kenyeres a 33., Topczanyjuk a 45. helyen zárt, Bossis pedig feladta a viadalt. A Malopolska körverseny vasárnapi – utolsó – szakasza során a mezőny Nowy Targból indult és 138 kilométer után Sączban zárult. A sok meredek (20%-os) emelkedőt tartalmazó szakasz végén az élbolynak most sikerült több mint kétperces előnnyel célba érni, Nechita a 22., Topcsanyjuk a 26., Kenyeres pedig a 35. helyen zárt. – Az utolsó kilométeren sikerült jól helyezkednem, és a cél előtti emelkedőt is könnyen vettem, de sajnos begörcsölt a lábam, és nem tudtam a véghajrát kiteljesíteni – írta a csapathonlapon Nechita a befutót követően. A Malopolska Kerékpáros Körversenyt a szlovén Marko Kump (Adria Mobil) nyerte az ukrán Vitalij Butsz (Kolss) és a dán Martin Herbek Gron (Riwal) előtt, a Tusnad Cycling Team sportolói közül a legjobb helyen tizedikként Andrei Nechita zárt, Kenyeres Ábel a 34., Artem Topcsanyjuk pedig a 41. helyen végzett. A pontversenyben Topcsanyjuk két egységgel a 9. lett, az U23-as értékelésben Kenyeres az előkelő hatodik helyen zárt, míg a csapatversenyben a Tusnad Cycling Team a 9. helyen végzett.