„Lefagytak” a Jegesmedvék Gyergyóban

Alaposan visszavágott a Gyergyói Hoki Klub a Jegesmedvéknek, először kapott ki a Ferencváros, az Újpest továbbra is veretlen, a Sportklub pedig nyeretlen a jégkorong Erste Liga legutóbbi fordulója után.

Jakab Árpád
Újabb vereség. Pocsékul kezdett a Sportklub Fotó: ersteligapress

A második Gyergyói HK fogadta a harmadik DVTK-t, ám az eredmény alapján túlzó lehet a rangadó kifejezés használata. Az első harmadban még jól tartotta magát a vendégcsapat, csupán Brance Orbán talált be emberelőnyből, a másodikban viszont összeomlott a Jegesmedvék. A felvonás első felében Daniel Tranca duplázott, a második tíz percben Vincze Péter, Szigeti Ákos és Fejes Nándor is beköszönt, ezzel ki is alakítva a 6-0-s hazai győzelmet jelentő végeredményt.

– Majdnem ugyanaz történt, mint Miskolcon, ugyanilyen jól hokiztunk ott is, csak nem jöttek a gólok. Hasonlóan kiváló második harmadunk volt ezúttal is, hat nullánál pedig igazából már a védekezés a legfontosabb, nem fontos hetediket lőni – nyilatkozta a mérkőzés után Szilassy Zoltán, a gyergyóiak edzője.

A Budapest JA HC már az első felvonásban négygólos előnyre tett szert az eddig nyeretlen Csíkszeredai Sportklub otthonában. A középső harmadban aztán gyorsan szépített a hazai alakulat, ám a második gólját szerző Kirils Galoha visszaállította a négygólos előnyt – más kérdés, hogy a Sportklub erre még a harmad első felében két találattal reagált.

A zárófelvonásban a hazaiak mindent megpróbáltak, de Brown újabb szépítése már későn érkezett, a hazaiaknak nem volt idejük az egyenlítésre, ráadásul másfél perccel a vége előtt a triplázó Galoha eldöntötte a vitás kérdéseket.

– Eleinte rengeteg hibával hokiztunk, kaptuk is a gólokat. Utána próbáltuk összeszedni magunkat, de sajnos nincsenek olyan játékosaink, akik el tudnának dönteni mérkőzéseket. Túl sokat hibázunk a védekező zónában, sok az eladott korong, a játékunk nagyon-nagyon szellős, úgyhogy mindenki könnyen betalál nekünk, mi meg nem tudunk gólokat lőni – kesergett a lefújás után Hozó Levente, a Sportklub másodedzője.

A vasárnap esti fordulóban a Ferencváros először kapott ki az idényben, az Újpest viszont Brassóban nyert, így mindössze egy pontot veszítve áll a táblázat élén. A FEHA 19 és a Debrecen mérkőzése szétlövéssel ért véget, aminek végén a vendégek gazdagodtak egy extra ponttal.

Gyergyói HK – DVTK Jegesmedvék 6-0 (1-0, 5-0, 0-0). Gólszerzők: Brance Orbán (16.), Daniel Tranca (24., 28.), Szigeti Ákos (32., 34.), Fejes Nándor (37.)
Csíkszeredai Sportklub – BJAHC 4-6 (0-4, 3-1, 1-1). Gólszerzők: Jevgenyij Szkacsov (24.), David Levin (26.), Becze Tihamér (30.), Aidan Brown (57.), illetve Tóth Richárd (3.), Jevgenyij Mozer (5.), Kirils Galoha (7., 25., 59.), Ilja Culigin (18.).
Brassói Corona – Újpest 1-2 (1-2, 0-0, 0-0)
Dunaújváros – Ferencváros 7-4 (0-1, 5-2, 2-1)
FEHA 19 – Debreceni EAC 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1) – szétlövéssel.