Lemaradtak a bronzéremről

Az ISK Csíkszereda U18-as jégkorongcsapata számára véget ért a magyar bajnoki szereplés, a gárda a negyedik helyen zárt a pontvadászatban. Az U16-os korosztályban is döntősök a csíkiak. [caption id="attachment_47030" align="aligncenter" width="1000"] A Corona elleni két győzelemmel döntős az ISK Csíkszereda U16-os csapata Fotó: László F. Csaba[/caption] Befejeződött a magyar U18-as jégkorongbajnokság kisdöntője, amelyet az Újpest és az ISK Csíkszereda vívott egyik fél harmadik sikeréig. A felek március 16-án vívták az első meccset, amelyet az újpestiek 2–1-re nyertek, egy nappal később azonban kiegyenlítette az állást az ISK Csíkszereda, miután 8–2-re győztek a magyarországi csapat ellen. A sorozat tíz napra félbeszakadt, ugyanis a csíki csapat játékosainak többsége Szlovákiában edzőtáborozott a romániai válogatottal. Hétfőn folytatódott a kisdöntő, az ISK vezetett is, ám egy másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített az Újpest, majd a hosszabbításban a budapestiek érték el a győztes találatot. Kedden viszont rosszul kezdődött a csíkiak számára a kisdöntő negyedik meccse, a lilák hat és fél perc után már hárommal vezettek, végül pedig öt góllal győzték le az ISK-t és megszerezték a magyar bajnokság harmadik helyét. Eredmények: U18: kisdöntő: 3. mérkőzés: Újpest – ISK Csíkszereda 3–2 (0–0, 0–1, 2–1, 1–0); 4. mérkőzés: Újpest – ISK Csíkszereda 8–3 (4–2, 3–1, 1–0). Az ISK gólszerzői: Casaneanu Eduard 3, Ilyés Tamás és Részegh Zsolt-András. A párharcot az Újpest nyerte 3–1-re. Az ISK számára még hátravan a román bajnoki döntő, amelyet a szakszövetség az U18-as Divízió II A csoportos vébé után tűzött műsorra április 11. és 17. között. Ellenfélre várnak Esélyt sem adott a Brassói Co­rona csapatának az ISK Csíkszereda a hazai U16-os jégkorongbajnokság elődöntőjében, Györgypál Tamás alakulata Brassóban és hazai környezetben nyert. Az ISK Gyer­gyó­szent­miklós viszont a másik elődöntő első meccsén hátrányba került hazai pályán a Galaci Dunăreaval szemben. A galaci meccsek időpontját még nem közölte a szakszövetség. Eredmények: U16, elődöntő: ISK Csíkszereda – Brassói Corona 9–2 (2–0, 2–1, 5–1) és 10–0 (4–0, 2–0, 4–0). A csíkiak gólszerzői: Farkas 3, Görbea 3, Karda 2, Antal L. 2, Silló 2, Benedek T. 2, Salamon, Antal E., Benedek G., Kencse, László. A párharc végeredménye: 2–0 az ISK javára. ISK Gyergyószentmiklós – Galaci Dunărea 2–6 (1–1, 1–3, 0–2). A gyergyói gólokat Márton és Lázár lőtte. A párharc állása: 1–0 a Dunărea javára. Ketten előztek Az ISK Csíkszereda és a Felcsík SK U14-es csapatai számára véget ért a magyar bajnokság, mindkét csapat javítani tudott az alapszakaszban elért helyezésén. Az I. csoport alapszakaszának végén a Felcsík SK a 6., az ISK Csíkszereda a 7., az ISK Gyergyószentmiklós a 8. helyen zárt, így a rájátszásban a három Hargita megyei csapat a Pesterzsébeti HC-val kiegészülve az 5–8. helyért harcolt, ahol egy oda-vissza kört rendeztek. A rájátszásban a Felcsík SK minden mérkőzésén győzött, igaz, az ISK Gyergyószentmiklós elleni második találkozón csak szétlövések után, így 15 pontot szerzett és az ötödik helyen zárt. Az ISK Csíkszereda kétszer győzött a gyergyóiak és egyszer a Pesterzsébet ellen, így 9 ponttal a hatodik lett. Az ISK Gyergyószentmiklós szombaton és vasárnap idegenben mérkőzik meg a Pesterzsébeti HC-val, a két találkozón dől majd el, hogy ki szerzi meg a 7., illetve a nyolcadik helyet, a gyergyóiaknak egy, a pesterzsébetieknek három pontjuk van. HN-összeállítás