Kupabúcsú Törökországban

Bár az első mérkőzéshez képest bátrabb és agresszívabb stílusban játszott az FK Csíkszereda az Ifjúsági Bajnokok Ligája (UEFA Youth League) első selejtezőkörének visszavágóján, a gólokat a török Galatasaray szerezte a tegnapi isztambuli mérkőzésen. Összesen négyszer találtak be a bordó-sárga fiatalok, ezzel eldőlt, hogy véget ért a csíki fiatalok nemzetközi kupaszereplése.

Bátor és becsületes küzdelemben maradtak alul. Ezúttal nem sikerült a bravúr | Fotó: FK Csíkszereda/Vizi Balázs Fotó: FK Csíkszereda/Vizi Balázs

Kissé leromlott stadion és meglehetősen elhanyagolt gyepszőnyeg fogadta a pályára lépő csapatokat Isztambulban, a török harmadosztályban (TFF 2Lig) szereplő Sarıyer SK otthonául szolgáló Yusuf Ziya Öniş Stadionban.
Ettől függetlenül nagy iramban vette kezdetét az összecsapás, feltűnő volt, hogy az első mérkőzéshez képest mennyivel bátrabban és agresszívabban játszottak az FK-s fiatalok. A bátor játék helyzetekben és szabálytalanságokban is megmutatkozott. A 8. percben jobb oldali beadás után Sebestyén Botond fejelt mellé, egy perccel később Sándor Raul beadását ölelte magához a hazai kapus.

FK Csíkszereda/Vizi Balázs

Eseménydús félidő

Az első negyedóra végéhez közeledve Simon Máténak kellett hatalmasat mentenie, Saki szabadrúgása után bontakozott ki a hazai akció. Bár a csíkiak több szabálytalanságot követtek el, az első sárga lapot mégis a hazaiak kapták a 25. percben, Efe Akmant figyelmeztette az ír játékvezető egy hátulról elkövetett szabálytalanság után. Négy perc elteltével Biró Tamás is besárgult.
Félóra elteltével Emirhan Kayar lövését blokkolták a piros-fekete védők, a 37. percben pedig ismét Simon mentette meg a vendégeket a góltól. A pihenő előtt itt is, ott is kimaradt egy-egy lehetőség. Ali Yeşilyurt próbálkozását Simon Máté hatástalanította, a túloldalon pedig Sebestyén lövésénél védett Jankat Yılmaz, a kétszeri ismétlés sem talált utat a kapuba.

Kirgiz gólok

A szünet után Almazbekov percei következtek, aki az 58. percben hatalmas gólt vágott Simon kapujába (1–0). Hét perc múlva ugyanő volt a főszereplő, Kayar beadását követően közelről duplázta meg a török előnyt (2–0). A 72. percben a csereként pályára lépő Csedő Szilárd szabálytalankodott Hamza Akmannal szemben a 16-oson belül, büntető következett. A sértett értékesítette a 11-est, behozhatatlannak tűnő előnyhöz juttatva a házigazdákat (3–0). A 80. percben végleg eldőlt a találkozó és a továbbjutás kérdése is, a büntetőt értékesítő Hamza ezúttal gólpasszt adott, a befejező Caner Dogan volt (4–0).
A Galatasaray a második félidőben mutatott eredményes játékának köszönhetően négygólos győzelmet aratott és továbbjutott 5–1-es összesítéssel.

Becsülettel küzdöttek a csíkiak, de ez nem ért továbbjutást

UEFA Youth League, selejtező,
1. forduló, 2. mérkőzés

Galatasaray AŞ – FK Csíkszereda 4–0 (0–0); Isztambul, Yusuf Ziya Öniş Stadion. Vezette: Rob Hennessy, asszisztensek: Dermot Broughton és Emmett Dynan (mindhárman Írország). Gólszerzők: Beknaz Almazbekov (58. és 65.), Hamza Akman (73.), Caner Dogan (80.). Galatasaray AŞ: Jankat Yılmaz – Ali Bülbül (Berkan Aksoy, 85.), Arda DenizYavas, Ali Yeşilyurt, Umut Erdem – Ozgur Baran Aksaka – Emirhan Kayar (Caner Dogan, 77.), Efe Akman (Eren Buyukkaya, 77.), Hamza Akman, Beknaz Almaz-
bekov (Inanc Gurbuz, 85.) – Zeki Mert Saki. Vezetőedző: Hakan Kadir Balta. FK Csíkszereda: Simon Máté – Göndör Alex-Valentin, Kovács Márk, Vereguț Daniel, Colceriu Flavius (Csedő Szilárd, 69.) – Omar El Sawy (Alexandru Ureche, 87.), Balázs Lajos Norbert (Orbán Milán, 78.), Bujdosó Szilárd – Sebestyén Botond (Bóni Csaba, 87.), Biró Tamás Balogh Szilárd, 69.), Sándor Raul. Vezetőedző: Demény Norbert.