Hirdetés

Közösségi integrált központ létesül

Az utóbbi években sorra zártak be az orvosi rendelők a székelykeresztúri járóbeteg‑klinikán, mára az épület legnagyobb része kihasználatlan. A városvezetés ezen változtatna az Egészségügyi Minisztérium által kiírt pályázat segítségével, ám az épület teljes felújításához további forrásokra van szükség.

Pál Emil
Becsült olvasási idő: 4 perc
Közösségi integrált központ létesül
Felújításra várva. A mentőszolgálat is költözne Fotó: Koncz Hunor János

Korábban több szakrendelőnek is otthont adott a szé­kelyke­resz­túri poliklinika. Az előző években rendszeres nőgyógyászati és szemészeti vizsgálatokat is tartottak az épületben, ám egymás után mind több szolgáltatás szűnt meg. A korábban szülészetként is üzemelő épület mára majdnem teljesen kiürült, egyetlen fogtechnikai labornak ad otthont, így számos hasznos felület és tér áll kihasználatlanul. Koncz Hunor János polgármester szerint pályázati forrásból elkezdik az épület teljes felújítását, és ez nemcsak külső, belső és energetikai korszerűsítést foglal magába, hanem az épület új funkciót is kap. 


Hirdetés

– Lehetőségünk nyílt egy közösségi integrált központ létrehozására, ami széles feladatkört láthat el. Itt kapnának helyet a közösségi asszisztensek, ügyeletek jöhetnek létre, képzéseket lehetne tartani, valamint a hátrányos helyzetű személyek, családok számára is lehetőséget adna, hogy hozzáférjenek az egészségügyi rendszer szolgáltatásaihoz

– nyilatkozta a polgármester. 
Közölte, a nagy volumenű projekt elején járnak: az egész ingatlan teljes körű felújítására készíttettek terveket, melyek szerint az épület belső felosztása, valamint az azt övező terület is meg fog változni. 

– Egyes tereket bővíteni kell, úgy tervezték az épület beosztását, hogy megfelelő számú és méretű tér keletkezzen öltözők, mellékhelyiségek, nagyobb kezelők kialakítására. Az udvaron kisebb ingatlanok is vannak, melyeket le kell bontani, hogy az aktuális normáknak megfeleljen a létesítmény

– vázolta, megjegyezve, hogy a jelenleg felhasználható egymillió lej ennek megvalósítására nem elegendő, a teljes beruházás a négymillió lejt is meghaladhatja. Koncz szerint még az önkormányzatnak is mérlegelnie kell, hogy mekkora önrészt tud vállalni, ugyanakkor folytatják további lehívható források felkutatását.
A polgármester szerint felmerült az is, hogy a mentőszolgálat a felújított épületbe költözzön. – A mentőszolgálat a kórház területén, egy nagyon régi épületben működik. Szeretném, hogy a fontos munka, amit végeznek, jobb körülmények között történjen – szögezte le. Az elöljáró szerint a költöztetéssel a mentősöknek is kényelmesebb lenne a munkavégzés, mivel a két épület egymás szomszédságában van. 

– Az elmúlt években két részre oszlott a kórház területe, egyik részén helyet adva a gyermekvédelmi központnak. Az ottani gyerekekre való tekintettel is hasznos lenne a költözés, a hirtelen és hangos szirénaszó az ablakaik alatt zavaró

– érvelt Koncz.
 



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!