Közel százan szereztek diplomát

Lezárult a székelyudvarhelyi Civitas Alapítvány és a Harghita Business Center (HBC) közösen kivitelezett programja, amely a + Esély az esélyhez! nevet viselte. A projekt sikerét más sem bizonyítja jobban, mint hogy 95 személy sikeresen elvégezte a szakácstanfolyamot. Közülük többen el is helyezkedtek már a szakmában.

Hadnagy Éva
Közel százan szereztek diplomát
Sikeres projekt, záróesemény Fotó: Hadnagy Éva

Ez év januárjában indult a + Esély az esélyhez! elnevezésű projekt, amelyet a Civitas Alapítvány, partnerségben a Harghita Business Centerrel (HBC) közösen bonyolított le. Az EU-s alapokból finanszírozott projekt fő célja az volt, hogy növelje a lakosság életszínvonalát és a munka nélküli személyeknek képzést biztosítson, illetve segítse őket a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben. Az ingyenes szakképzésen olyan személyek vehettek részt, akik már betöltötték harmincadik életévüket.

A program részleteiről és az elért eredményekről sajtótájékoztatón számoltak be az illetékesek. dr. Kis Zoltán projektmenedzser elmondta, szakács és pincér képzéseket hirdettek, ám

azt tapasztalták, hogy az érintett korosztályok számára nem vonzó a pincérképzés, ellentétben a szakácsszakmával.

Négy képzési csoportban, amelyek közül kettőt Székelyudvarhelyen, egyet Csíkszeredában és egyet Korondon hirdettek meg, kilencvenöt személy sikeresen vizsgázott és szerzett akkreditált diplomát új szakmájáról. A résztvevők 720 órás képzésen estek át, ebből 240 óra volt elmélet, 480 pedig gyakorlat.

– Rövid, de nehéz és mondhatom, sikeres projekten vagyunk túl. Amellett, hogy új szakmát adtunk úgymond a kezükbe, arra is sikerült rávennünk ezt a korosztályt, hogy visszatérjen a munkaerőpiacra, vagy akár saját vállalkozást indítson – fogalmazott dr. Kis Zoltán. Hozzátette, a projekt részeként ugyanakkor egy speciális szolgáltatást is létrehoztak, amely a résztvevők munkába állását segítette, egy információs tanácsadó és állásközvetítő szolgálatot. Ennek eredményeként harmincöt személy indított egyéni vállalkozást vagy helyezkedett el.

– Ez a jelenlegi szám, de a folyamat ezzel nem áll le, hiszen az elhelyezkedések folyamatosak, így az eredmények is csak nőhetnek, ez pedig nagy elégtétel számunkra – vélekedett.

Az eseményen a partnerszervezet, a Harghita Business Center részéről is jelen voltak.

– A HBC több mint 760 ezer lejt költött erre a projektre az uniós támogatásából, de ez a pénz itt maradt, hiszen a közösségünk, a régiónk fejlesztésére fordítottuk. Az itt élő emberekből magyar szakembereket képeztünk. Erre vagyunk a legbüszkébbek – fogalmazott Pálfi Kinga projektvezető.

Szakács-Paál István, az inkubátorház igazgatója elmondta, a jövőben is terveznek közös projekteket a Civitas Alapítvánnyal, amelyeknek köszönhetően a vállalkozókat tudják segíteni, ahogyan az az elmúlt két közös projekt során is történt.

– Nagyon jó volt a közös munka, az inkubátorháznak ezáltal lett szakács- és pincérakkreditációja is a vállalkozói akkreditáció mellett, aminek köszönhetően tíz résztvevő negyvenórás vállalkozóikompetencia-fejlesztési képzésen is részt vehetett – közölte az inkubátorház vezetője.

A képzések fontos hozadéka, hogy a résztvevők között baráti kapcsolatok alakultak ki, akik a tanfolyamok lezárulta után is segítik egymást. Az eseményen jelen volt két, a képzéseken részt vevő személy is, ők tapasztalataikról számoltak be. Mindketten elhelyezkedtek már a képzés befejezése óta. Elmondták, rengeteget tanultak és színvonalas képzésben részesültek, a megszerzett tudást a jövőben kamatoztatni fogják, és saját vállalkozás indítását tervezik.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!