Közel jártak a döntőhöz

Nem sikerült bejutnia az országos döntőbe az FC Szé­kely­udvarhely 2004-ben születettekből álló csapatának. A labdarúgó országos regionális döntőben Tatrangon szerepeltek. Hibátlan csoportmeccseket követően az elődöntőben egygólos vereséget szenvedtek a Brassói Bentatól, így elestek a továbbjutástól.

Tatrangon szerepelt a Szé­kely­udvarhelyi FC 2004-es korosztályú labdarúgócsapata az országos bajnokság 5-ös számú zónadöntőjében. Kis Lajos edző tanítványai nagyszerűen kezdtek, megnyerték mind a három csoportmérkőzésüket, így első helyről jutottak be a péntek délelőtti elődöntőbe. A Brassói Bența ellen sokáig két góllal vezetett az SZFC, ám az első félidő vége felé egy elkerülhető hiba után az ellenfél gólt szerzett, ami után a védők összeestek. A második félidőben sem tudtak védekezni, így az ellenfél még szerzett két gólt. „A csapat jól teljesített, mindenki jól játszott, ha az a kis megingás az elődöntőben nem következik be, akkor még ennél is szebb siker születhetett volna” – mondta Kis Lajos edző. 2004-es zónadöntő, 5-ös csoport: csoportban: Székelyudvarhelyi FC – Marosszentgyörgyi Kinder 2–0 /Boga Bence és Tordai Tamás/; Székelyudvarhelyi FC – Sepsiszentgyörgyi OSK 2–0 /Bíró Tamás és Tordai/; Székelyudvarhelyi FC – LPS Sebeș 3–0 /Bíró, Tordai, Varga Márton/; elődöntő: Székelyudvarhelyi FC – Brassói Benta 2–3 /Bíró, Tordai/. Az udvarhelyi csapat tagjai: Gedő Hunor, Bányai Álmos, Varga Szabolcs, Trinfa Szilárd, Sebestyén Botond, Bíró Tamás, Tordai Tamás, Boga Bence, Birtalan Tamás, Dusinszki Szabolcs, Varga Márton, Lukács Dániel, Bözödi Barna. Edző: Kis Lajos.