Közel a dobogóhoz a Sepsiszentgyörgyi OSK

Öt pályáról vittek el pontokat a vendégcsapatok a labdarúgó 1. Liga hetedik fordulójában, három meccsen pedig a házigazdák tudtak győzni. A vendégsikerek között van a háromszékiek diadala, a hazai győztesek között van a bajnoki címvédő, a két gárdát mindössze három pont választja el egymástól. Immár csak egy csapatnak nincs győzelme a bajnoki idényben, a FC Argeş pont a sereghajtó ellen szerezte meg első sikerét az 1. Ligában.

A vendégcsapatoké volt a lab­darúgó 1. Liga hetedik fordulója, a házigazdák mindössze három meccset tudtak nyerni, egy helyszínen pedig pontosztozkodás volt. A vendéggyőzelmek közül egyet a Sepsiszentgyörgyi OSK aratott, a Kolozsvári CFR vendéglátóként nyert, így a bajnoki címvédő maradt a harmadik helyen, de mögéje, mindössze hárompontos hátránnyal felzárkóztak a háromszékiek. Immár csak egy csapatnak nincs győzelme a bajnoki idényben, a FC Argeş pont a sereghajtó ellen szerezte meg első sikerét az 1. Ligában.
A Sepsi OSK a nyáron elég komoly párharcot vívott az 1. Liga alsóházi rájátszásában és a Románia-kupában, mindkettőből a háromszékiek jöttek ki jobban. Akárcsak szombaton, amikor már az első félidőben eldöntötték a meccset Leo Grozavu tanítványai. Bajrovic a 24. percben szerezte meg a vezetést, ezt Vașvari a 34. percben egy büntetőből duplázta meg, öt perccel később pedig Bouhenna is bevette a moldvaiak kapuját. A Poli az 53. percben Popadiuc révén szépített, majd a moldvaiaktól a 90. percben De Iriondo is feliratkozott a gólszerzők listájára, igaz, ő nem az ellenfél, hanem a saját csapatának kapujába talált be. A sikernek, no meg persze a FC Voluntari vereségének, illetve a nagyszebeniek döntetlenjének köszönhetően a Sepsi OSK immár a negyedik a tabellán, hátránya mindössze három pont a Kolozsvári CFR-rel szemben.
A címvédő küzdelmes meccsen gyűrte le a FC Botoşani-t Debeljuh 15. percben szerzett találatára tizenegy perccel később Realdo Fili válaszolt, a győztes gólt Vinícius a 76. percben szerezte, így a kolozsváriak maradtak szorosan a FCSB sarkában. Becali csapata Clinceni-ben győzött eléggé könnyen, a Dinamo helytállt ugyan az éllovassal szemben, ám a Craiova ezt a meccset is behúzta és tartja továbbra is százszázalékos mérlegét, a medgyesiek Târgovișten kaptak ki, így a Chindia maradt szorosan a Sepsi OSK nyomában.
A hatodik fordulót követően két, a hetedik után már csak egy csapat maradt győzelem nélkül az 1. Liga 2020/2021-es idényében: az utolsó előtti és újonc FC Argeş a sereghajtó Astra csapatát fogadta, a piteşti-i Nicolae Dobrin Stadionban, végül a hazaiak egy, a 69. percben Șerban által, büntetőből szerzett találattal aratták első sikerüket az első osztály zajló idényében, míg a giurgiui gárda továbbra is nyeretlen.

Eredmények, állás

1. Liga, 7. forduló: FC Argeş Piteşti – Astra Giurgiu 1–0, Chindia Târgovişte – Medgyesi Gaz Metan 1–0, Politehnica Iaşi – Sepsiszentgyörgyi OSK 1–4, Kolozsvári CFR – FC Botoşani 2–1, Nagyszebeni FC Hermannstadt – Aradi UTA 1–1, Bukaresti Dinamo – Universitatea Craiova 0–1, FC Voluntari – Konstancai Viitorul 0–2, Academica Clinceni – Bukaresti FCSB 0–2.

1. Universitatea Craiova    7    7    0    0    13–3    21
  2. Bukaresti FCSB    7    5    0    2    17–9    15
  3. Kolozsvári CFR    7    4    3    0    8–3    15
  4. Sepsiszentgyörgyi OSK    7    3    3    1    10–6    12
  5. Chindia Târgovişte    7    3    2    2    5–4    11
  6. Nagyszebeni FC Hermannstadt    7    2    4    1    10–8    10
  7. FC Voluntari    7    3    1    3    9–10    10
  8. Konstancai Viitorul    7    2    3    2    10–11    9