Könnyedén nyert a Sportklub

A vártnál jóval kevesebb ellenállásba ütközött a Csíkszeredai Sportklub tegnap este Brassóban a Corona ellen. A csíkiak „hatpontos” meccset nyertek a Cenk alatt, a találkozó ugyanis a jégkorong MOL Liga és a hazai pontvadászat alapszakaszába is számított. Mindkét sorozatban megerősítette helyét a Sportklub: a MOL Ligában továbbra is a 7., míg a román bajnokságban a 2. a kék-fehér gárda. [caption id="attachment_20713" align="aligncenter" width="702"]Moldován Ervin (jobbról) Brassóban is gólt szerzett. Fölényes győzelmet aratott tegnap Brassóban a Sportklub Fotó: László Róbert Moldován Ervin (jobbról) Brassóban is gólt szerzett. Fölényes győzelmet aratott tegnap Brassóban a Sportklub Fotó: László Róbert[/caption] Nem túl látványos, de annál eredményesebb játékkal győzött tegnap este idegen környezetben a Csíkszeredai Sportklub a Brassói Corona ellen: a találkozó mind a MOL Ligába, mind pedig a román bajnoki alapszakaszba számított. A kevés helyzetet hozó mérkőzésen a csíkiak voltak pontosabbak, a hazaiak két emberfórt tudtak csak gólra váltani. Az első találatig nem kellett sokat várni, Tambijevs a 4. percben szerezte meg a csíkiaknak a vezetést, 67 másodperccel később ellentámadásból Péter Róbert növelte kettőre a vendégek előnyét. A 14. percben kettős emberelőnybe került a Corona, a brassóiak azonban csak egy kapuvasig jutottak, a szünet előtt pedig Tambijevs és Biró Ottó ökölpárbaja szórakoztatta az 550 fős közönséget, amelyből 150 Csíkból utazott a Cenk alatti városba. A második játékrész enyhe brassói fölénnyel indult, ám a csíkiak összekapták magukat, és több támadást is vezettek, ám igazi gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A második szünet előtt Péternek sikerült dupláznia, a csíki csatár újra egy ellentámadásból volt eredményes. Az utolsó játékrész elején a Corona kihasznált egy emberelőnyt, a 47. percben Moldován és Tambijevs is betalált Tőke kapujába, két és fél perccel később a lett hokisnak sikerült a triplázás is. A meccs utolsó találatát Mihály Árpád szerezte tíz másodperccel a vége előtt egy késleltetett kiállítást váltva gólra. – Jól kezdtük a meccset, uraltuk az ellenfelet, ám a második harmadban sok volt a játéktördelés, így nem úgy alakult a meccs, ahogy mi akartuk. Az utolsó harmadra sikerült felpörögnie a csapatnak, a fiúk azt játszották, amit a meccs előtt tőlük kértem – mondta a találkozót követően Artur Oktyabrjov, a Sportklub edzője. [box type="shadow" ]Eredmények, MOL Liga Hétfő: MAC Budapest – Debreceni HK 4–0 (2–0, 1–0, 1–0) /Hayes (17.), Quinn (20.), McDonald (25.), Klempa (50.)/. Tegnap: Brassói Corona – Sportklub Csíkszereda 2–6 (0–2, 0–1, 2–3) /Tambijevs (4., 47., 50.), Péter R. (5., 38.), Moldován (47.), illetve Virág (42.), Mihály Á. (60)/. Lesz 23. játékos A Csíkszeredai Sportklub Szurkolók Egyesülete a pénteken sorra kerülő Csíkszeredai Sportklub – MAC Budapest hazai mérkőzésen újra megszervezi a korábbi években nagy sikernek örvendő 23. játékos akciót. Az SMS-licit során legnagyobb összeget felajánló személy jogot nyer arra, hogy az említett mérkőzés során a Sportklub játékosaival együtt helyet foglaljon a cserepadon, részt vegyen a bemelegítésen, illetve szünetekben az öltözői hangulatba is betekintést nyerhet. A kiinduló összeg 100 lej, a liciteket pedig a 0740–222948-as (nem emelt díjas) számra kell elküldeni az összeg, illetve a név kíséretében (pl. 200 lej – Márton István). A licit aktuális állását minden nap végén közzé fogják tenni a szurkolók Facebook közösségi oldalán. A liciteket január 15. (péntek) délelőtt 10 óráig várják. A teljes felszerelés biztosítva lesz egy támogató jóvoltából![/box] Darvas Attila, Brassó