Kisközösség született a kezdeményezés által

A városban zajló útépítési munkálatok a Lábbusz programhoz való csatlakozásra ösztönözték azokat a szülőket is, akik korábban mindig autóval vitték a gyermekeket iskolába. Gyergyószentmiklóson a civil kezdeményezésre létrejött és működő, vállalkozások által támogatott Lábbusz program népszerűsége azóta is töretlen: átlagosan napi 130 iskolás indul útnak reggelente, önkéntesek felügyeletével, időjárástól függetlenül.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 3 perc
Kisközösség született a kezdeményezés által
Lábbusszal iskolába. Hidegben dupla pont jár érte Fotó: Fenyő Szövetség

Erős közösség alakult Gyergyószentmiklóson a gyalogos iskolába járást népszerűsítő Lábbusz program köré: civil szervezetek, intézmények, magánszemélyek és vállalkozók tesznek azért, hogy minden iskolai nap egy jóleső testmozgással kezdődjön a gyermekeknek. 

– Pozitív tapasztalat ez mindannyiunk számára, ezt mutatják a naponta jegyzett számadatok is: átlagosan 130 diák, 18-20 önkéntes kapcsolódik be naponta a programba

– mondta el érdeklődésünkre Musulin Péter, a program egyik kezdeményezője. 


Hirdetés


A program elindulásakor a város több útszakaszán felújítási munkálatok zajlottak, helyenként járda sem volt: épp ezek az áldatlan állapotok növelték a kezdeményezés népszerűségét, hiszen azok a szülők is lábbusszal küldték iskolába a kicsiket, akik korábban mindig autóval fuvarozták őket.
Az utak újjáépítése lassan a végéhez közeledik, de a Lábbusz program iránti lelkesedés megmaradt: hat útvonalon indulnak reggelente a gyermekek és az őket kísérő önkéntesek, a leghosszabb járat – Felszegből a városközpontig – három kilométer. 
A programban részt vevő önkéntesek a példamutatás fontosságát, az egymásra figyelést, a szervezés kapcsán a közös gondolkodást emelték ki a program legfontosabb hozadékaként, mindamellett, hogy a reggeli séta felnőttnek, gyermeknek egyaránt jótékony egészségügyi hatásokkal bír.

– Bármilyen jó is a program, a gyermekek lelkesedését nehéz hosszú ideig fenntartani, kell valami ösztönzés számukra. Ezért kapott mindenki egy füzetet, amibe pontokat gyűjt és ezeket beválthatja tanszerre, ruhára, fogorvosi ellátásra, apróbb ajándékokra. Ezeket a felajánlásokat helyi vállalkozóktól kaptuk, így még inkább hangsúlyossá vált, hogy nagyon sok ember közös gondolkodása, tettei pozitívan hatnak a város életére. Várjuk új tagok, gyermekek csatlakozását is, hogy megtapasztalják ezt az élményt

– mondta összegzésként Musulin Péter, a Fenyő Szövetség vezetője.
 



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!