Kilenc éremmel zártak a csíkiak

Öt csíki sportoló zárta az élen az 5–11 éves síelők számára kiírt Reménység Ku­pa-sorozatot. A hatfor­du­lós viadalnak Sze­ben­ju­ha­ros adott otthont január 13. és február 18. között.

Öt csíki zárt az első helyen. Reménykeltő eredmények Fotó: Kidssport

A Reménység Kupa-sorozat utolsó két versenyét tartották az elmúlt hétvégén Sze­ben­ju­ha­ro­son, amelyen az ISK Csíkszereda Csizmás Jutka, Biró Tibor és Péter Zsombor, míg a Csíkszeredai KidsSport SE Bónis Attila és Miklós Edit által edzett sportolók vettek részt. Az utolsó két viadalon is számos csíki síelő végzett az élmezőnyben, az 5–11 éves korosztály számára tartott hatfordulós versenysorozat végén kilenc csíkszeredai is dobogós helyen zárt, öten pedig megnyerték korcsoportjukat.

A csíkiak helyezései

Hat év alattiak: lányok: Balázs Anna (ISK) 1. hely; fiúk: Burján László (KidsSort) 4. hely.
7-8 évesek: Bakcsy Bella 2. hely, András Villő 4. hely, Fazakas Lilla (mind KidsSport) 5. hely, Antal Hanga (ISK) 9. hely; fiúk: Incze Gergő (ISK) 2. hely, Sebestyén Dávid Antal 3. hely, Balla Magor (mindketten KidsSport) 7. hely.
9–10 évesek: lányok: Tóth Boglárka 1. hely, Zsók Rebeka (mind ISK) 2. hely, Bakcsi Bora (KidsSport) 5. hely; fiúk: Balázs Mátyás (ISK) 4. hely, Balla Mátyás (KidsSport) 11. hely, Máthé Bence 15. hely, Miklós Előd (mindketten ISK) 16. hely.
11 évesek: lányok: Tankó Hanna Andrea (ISK) 1. hely, András Anna Mikolt (KidsSport), Bakó Ilka 9. hely, Ola Hanna (mindketten ISK) 9. hely; fiúk: Püsök Dániel (ISK) 1. hely, Sánta Ábel 5. hely, Boda Bence (mindketten KidsSport) 6. hely.