Kikapott, de továbbjutott Románia az Egyetemi Jégkorong Világkupán

Vereséggel zárta a csoportmeccseket, de elődöntőbe jutott a székely játékosokra épülő román válogatott a Csíkkarcfalván zajló Egyetemi Jégkorong Világkupán. Az első két találkozójukat megnyerő fiatalok nem bírtak a rendkívül motivált, első győzelmére hajtó lengyel együttessel.

Farkas Endre
Becsült olvasási idő: 1 perc
Hatalmasat küzdött a román és a lengyel válogatott Fotó: szja.ro

Vasárnap folytatódott a Csíkkarcfalván megrendezett, nyolc ország válogatottját felvonultató Egyetemi Jégkorong Világkupa. A harmadik játéknap első találkozóján a becsületgyőzelméért hajtó magyar válogatott hatalmas küzdelemben, büntetőlövéseket követően legyőzte Svédországot. Az északiak némi meglepetésre három vereséggel zárták a csoportkört, míg Magyarország két ponttal végzett. Ezzel eldőlt, hogy ez a páros az 5–8. helyekért folytathatja a küzdelmeket.

A B jelű négyesben USA hihetetlen feltámadást produkálva, a hajrában szűk két perc alatt három gólt szerezve kétgólos hátrányból fordított Szlovákia ellen. A juharlevelesek így csoportgyőztesként készülhetnek a keddi elődöntőkre.

A csoport másik találkozóján a túlnyomórészt székely játékosokból álló román együttes feszültségekkel és izgalmakkal tarkított végjátékot követően alulmaradt az addig nyeretlen Lengyelország ellen. A házigazda így csoportmásodikként fog játszani az A csoport győztesével.

Vasárnapi eredmények
A csoport
Magyarország – Svédország 4–3 büntetőlövések után (0–1, 2–1, 1–1)
Gólszerzők: Nyberg J. (9.), Lidwall J. (33.), Olsson A. (47.),  illetve Simon L. (27. és 65.), Trozsák Á. (28.), Molnár M. (50.)

B csoport
Kanada – Csehország 5–4 (2–0, 0–3, 3–1)
Gólszerzők: Taillefer T. (5.), Barley C. (19.), Digulio M. (56.), Carter D. (57.), Siebenga J. (58.), illetve Zidek V. (24.), Cizek J. (34.), Simacek M. (40.), Husarik P. (55.)
Lengyelország – Románia 5–4 (2–0, 0–2, 3–2)
Gólszerzők: Yerassov V. (4.), Slusarczyk J. (16. és 55.), Bezwinski M. (44.), Proczek M. (49.), illetve Salamon E. (25.), Szabó D. (34.), Gecse O. (56.), Márton K. (58.)