Kihívások és lehetőségek a turizmusban

121 hallgatóval kezdődött el a tanév a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyó­szent­mik­lósi Kihelyezett Ta­go­za­tán. Az ünnepélyes tanévnyitón a turizmus mai lehetőségeiről és kihívásairól, a szakemberképzés módjai­ról beszéltek az intézmény vezetői, tanárai.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 3 perc
Kihívások és lehetőségek a turizmusban
Közel három évtizede zajlik az oktatás a BBTE gyergyószentmiklósi tagozatán Fotó: Boncina-Székely Szidónia

Huszonhetedik tanévét nyitotta meg tegnap délelőtt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyer­gyó­szent­mik­ló­si Kihelyezett Ta­gozata. Az ünnepség kezdetén dr. Dombay István egyetemi docens, az intézmény igazgatója kiemelte az itt működő turizmusföldrajz szak jelentőségét, visszaemlékezve a kirendeltség létrehozásának kezdeteire is. 

– A turizmus és a földrajz szakok összekapcsolása számtalan lehetőséget ad: az évek során igyekeztünk úgy alakítani a tantervet, hogy tényleg azzal foglalkozzunk, aminek a hallgatók hasznát veszik

– emelte ki dr. Dombay István. Az intézmény vezetője a szeptember 27-i turisztikai világnap kapcsán elmondta: a fenntartható turizmus és a fenntartható zöld befektetések a turizmusban egyre nagyobb hangsúlyt kapnak, és egyre több kedvelt turisztikai célpont korlátozza az odaérkezők fogadását, nemet mondva ezzel a tömegturizmusra. 
A tanévnyitó keretében dr. Niță Adrian és dr. Horváth Alpár előadásaikban a turizmussal kapcsolatos kihívásokra hívták fel a hallgatók figyelmét, különös tekintettel a háborús helyzetre, az információáramlás egyre nagyobb mértékére, a fogyasztói magatartás változására. 
Dr. Dézsi Zoltán egyetemi adjunktus, a gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozat egyik alapítója rövid beszédében arra biztatta az egyetemistákat, hogy keressék meg a helyüket a folyton változó világban, készüljenek fel a jövőre tanulással, alkotással és képességeik felismerésével. 
A gyergyószentmiklósi tagozat a BBTE első kihelyezett főiskolájaként alakult 1997-ben: a kezdeti évfolyamokon közel négyszáz hallgatója volt az intézménynek, hiszen topográfia és geodézia szakokra is lehetett jelentkezni. Ezeket később megszüntette az egyetem: jelenleg Idegenforgalom–földrajz szakon, román és magyar nyelven, alap- és mesterképzésben részesülnek a hallgatók. 

– A hallgatók többsége a Gyergyói-medencéből jelentkezik, de távolabbról is érkeznek, Csík­sze­re­da és Szé­kely­ud­var­hely mellett Ma­ros megye keleti részéről és Kovászna megyéből is vannak egyetemistáink. Az egyetem jövőjét a turizmus fontossága miatt biztosítottnak látjuk, de a térség turisztikai adottságai mellett fontosak a fejlesztések, a vállalkozói szféra szerepe, valamint meg kell határoznunk azokat a célcsoportokat, akiket ide szeretnénk vonzani

– mondta el lapunk ér­dek­lődésére dr. Dombay István. 



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!