Kicsikart két pont

Nem játszott jól sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Dunaújvárosi Acélbikák vasárnap este, végül a felek hosszabbításig mentek a pontokért, ahol Tambijevs egyéni akciója döntött. Érződött, hogy az átlagosnál nagyobb tétje van a találkozónak, annak ellenére, hogy még 18 mérkőzés hátravan az alapszakaszból. [caption id="attachment_18574" align="aligncenter" width="702"]Tambijevs kijavította hibáját, és győztes gólt lőtt Fotó: László Róbert Tambijevs kijavította hibáját, és győztes gólt lőtt Fotó: László Róbert[/caption] Csíkszeredában vasárnap este alsóházi rangadót rendeztek, ahol a házigazda Sportklub a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadta a MOL Ligában. A rájátszás szempontjából fontos meccset erősen kezdte a csíki csapat, de amilyen gyorsan el akarták dönteni a meccset, olyan gyorsan hagyott alább a tempó. Egyik fél sem játszott jól, egymás hibáira vártak a felek, és ebből nem is egy akadt. A kapu előtt nagyrészt veszélytelen volt mindkét csapat, így nem is csoda, hogy 0–0-val végződött a harmad. A második húsz percben sem változott szinte semmi. Gyötörték egymást a felek, de a jég csak a 39. percben tört meg. Emberelőnyben Tambijevs adott el egy korongot, amivel Busbacher megindult és mattolta Peksát. Az utolsó felvonásra egy többet korcsolyázó és próbálkozó csíki alakulat jött ki, amely folyamatosan igyekezett próbára tenni Duscheket. Igaz, az utolsó passzok mindig pontatlanok voltak. Egészen az 53. percig. Ekkor Papp kékvonalas lövése kijött, amelyet Mironov kotort be. A folytatásban nem esett több gól, így jöhetett a hosszabbítás, amelyet végül Tambijevs egyéni akciója döntött el. Hat pont Karcfalván A vártnál jóval könnyebbre sikerült a Sportklub karcfalvi kiszállása, a Steaua nemhogy a hazai pálya előnyét nem tudta érvényesíteni, hanem csak egy-egy harmadot tudták tartani a fővárosiak az iramot a csíki csapattal szemben. Pénteken noha gól nélkül zárult az első felvonás, a Sportklub hokisai jóval többet támadtak, csak a ziccerek maradtak ki, a másik oldalon a fővárosiak csupán egy alkalommal voltak veszélyesek Ruczuj kapujára. A második harmad elejétől már az eredményjelzőn is meglátszott a csíki fölény, a kérdés csupán az volt, hogy kapott gól nélkül zárja-e a Sportklub a meccset. Ruczuj végül shot-out-tal zárt. Szombaton hamar vezetéshez jutott a Sportklub, ám a Steaua előbb egyenlített, majd az előnyt is megszerezte, de az első szünetig még egy csíki találat született. A második harmadban már nyilvánvalóvá vált a csíkiak játékfölénye, a meccs felénél újra meglett a vezető gól, amelyet a második pihenő előtt sikerült megduplázni. Az utolsó játékrészben a Steaua már fáradtabban játszott, ennek eredménye két újabb Sportklub-gól volt, a meccs utolsó találatát a hazaiak érték el, a véghajrára várt nyomásuk elmaradt, így a második meccset is hozta könnyedén a kék-fehér csapat. A Dunărea számára is könnyű volt a hét végi, Corona elleni kettős meccs, hiszen a brassóiak a „második” keretükkel, zömében ifjúsági hokisokkal utaztak a Duna parti városba, a Progym pedig hozta a kötelező két győzelmet a Sportul Studenţesc ellen. Idén már nem lesz bajnoki forduló a hazai pontvadászatban, a hét végén Gyergyószentmiklóson a Románia-kupa keretében lépnek pályára a csapatok, míg a 25. fordulót január első napjaira írta ki a szakszövetség. [box type="shadow" ]Eredmények Román bajnokság: Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub 0–6 (0–0, 0–4, 0–2) /Molnár Zs. (23.), Ozols (28.), Moldován (30., 34.), Gyagyusko (47.), Péter R. (52.)/ és 3–6 (2–2, 0–2, 1–2) /Bondarjev (8., 51.), Butocsnov Andrij (14.), illetve Mironov (4.), Kafizov (18.), Rokaly (32.), Mihály (38.), Moldován (46.), Kropotin (51.)/; Galaci Dunărea – Brassói Corona 11–0 és 10–2; Gyergyószentmiklósi Progym – Bukaresti Sportul Studenţesc 20–3 és 14–0. 1. Sportklub 24 17 1 1 5 181–61 54 2. Dunărea 24 16 2 2 4 178–86 54 3. Corona 24 13 1 0 10 116–105 41 4. Steaua 24 11 0 1 12 166–100 34 5. Progym 24 11 0 0 13 155–113 33 6. Sportul 24 0 0 0 24 45–376 0 MOL Liga: csütörtök: Újpesti TE – Ferencvárosi TC 1–5 (1–2, 0–1, 0–2) /Nemes (4.), illetve Luomala (7.), Manninen (9., 27., 44.), Dubek (53.)/; tegnap: Brassói Corona – Debreceni HK 1–5 (0–1, 0–3, 1–1) /Bíró M. (48.), illetve Vincze (5.), Kaszkov (22.), Berta (24.), Dancsfalvi (27.), Vaszjunyin (45.)/; Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 2–1 (0–0, 0–1, 1–0, 1–0) /Mironov (53.), Tambijevs (64.), illetve Busbacher (39.)/. A mai műsor: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni HK (19), Brassó – Dunaújváros (18), DVTK Jegesmedvék – Újpesti TE (19).[/box]