Kettős magyar búcsú az ausztrál nyílt teniszbajnokságon

Mindkét pályára lépő magyar versenyző kiesett kedden az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Hírszerkesztő: Kiss Előd-Gergely
Becsült olvasási idő: 1 perc
Fucsovics Márton Fotó: Wikipédia

Az MTI beszámolója szerint Fucsovics Márton a tizenharmadik kiemelt bolgár Grigor Dimitrov ellen jól kezdte a mérkőzést, rögtön elvette ellenfele adogatását, majd egy újabb brék után 5:2-nél a szettért szerválhatott, amelyet végül 6:4-re nyert meg.  A folytatásban ismét brékelt, de 2:1 után a lendülete megtört, Dimitrov átvette az irányítást és 6:3-mal egyenlített. A harmadik szett nagy küzdelmet hozott és rövidítésbe torkollott, amelyet a bolgár teniszező nyert meg. A negyedikben már végig Dimitrov játszott jobban a meleget rosszul tűrő Fucsoviccsal szemben, aki négy szettben szenvedett vereséget.

A selejtezőből főtáblára jutott Valkusz Máté mérkőzése is hasonló forgatókönyv szerint alakult. A világranglistán 214. 25 éves magyar játékos megnyerte az első szettet a világranglistán 45. ausztrál Max Purcell ellen 6:3-ra. A folytatásban fej fej mellett haladtak, végül a rövidítésben Purcell egyenlített, majd 6:4-re övé lett a harmadik szett is. A negyedikben az ausztrál 5:2-re is vezetett, de Valkusz visszakapaszkodott, ám a végjátékot Purcell bírta jobban (7:5).

Grigor Dimitrov (bolgár, 13.) – Fucsovics Márton 4:6, 6:3, 7:6, 6:2
Max Purcell (ausztrál) – Valkusz Máté 3:6, 7:6, 6:4, 7:5