Kettőből kettő!

A magyar férfi kézilabda-válogatott az újabb győzelmével középdöntőbe ju­tott, a román számára viszont két forduló után máris kiderült, hogy cso­port­u­tol­só­ként végez a né­met­or­szá­gi Európa-baj­nok­sá­gon, így tét nélküli lesz a mai, utolsó csoportmér­kő­zé­se, míg a magyarok az elsőségért lépnek pályára Izland ellen.

Jakab Árpád
Becsült olvasási idő: 3 perc
A szerbek fölé nőttek a magyarok Fotó: MTI

A magyarok pénteken 26-24-re nyertek Mon­te­neg­ró ellen, va­sár­nap este pedig a továbbju­tá­sért léptek pályára Szerbia ellen, amely Jugoszlávia fel­bomlása után még sosem tudott nyerni ellenük. Sok magyar hibával kezdődött a meccs, a szerbek 7-5-re elléptek, ezután viszont hét percig nem találtak be. Az egyre jobban védekező magyarok azonban fordítottak, a 27. percben már hárommal mentek, de Bánhidi és Kra­kov­szki hibája után 14-13-as részeredménnyel mentek a szünetre a csapatok.

Pihenő után a négy évet Veszprémben lehúzó Vladimir Cupara érkezett a szerb kapuba, aki zsinórban négy ziccert védett, ám csapata mégsem tudta átvenni a vezetést, hiszen a túloldalon a Palasics helyére érkező Bartutcz László is parádézott. A cserejátékosok is jól szálltak be, az 52. percben már 25-20 volt az állás, de egy hármas gólszériával visszakapaszkodott az ellenfél. Amikor Bánhidi Bence betalált, már két perc sem volt hátra, és 28-25-ös előnyben voltak a magyarok, akik végül egy találattal, 28-27-re győztek. A csoport másik mérkőzésén Izland 31-30-ra verte Montenegrót, ezzel eldőlt, hogy a keddi, utolsó forduló előtt, amikor 21.30-tól Magyarország – Izland találkozót rendeznek, a magyarok máris továbbjutottak a középdöntőbe, ahol már biztosan találkoznak a házigazda németekkel, valamint a horvátokkal a kölni csoportban. „Hoztuk azt, amit előzetesen terveztünk, a játékosok nagyon jó munkát végeztek” – nyilatkozta a lefújás után Chema Rodríguez, a magyarok szövetségi kapitánya. Hozzátette, a két csapat közötti különbség is kiütközött, annak is köszönhetően, hogy minden magyar játékos teljes szívvel küzdött.
Ami a románokat illeti, Xavier Pascual csapata a nyi­tó­körben Ausztriától elszenvedett 31-24-es vereséget követően nem sok eséllyel szállt harcba Spanyolország ellen, s a papírforma nem is borult: az ibériaiak kiütéses, 36-24-es győzelmet aratott, így a kedd este héttől Horvátország ellen pályára lépő románok csoportutolsóként végeztek.