Kétgólos vereség Brassóban

Nem sikerült meglepetést okozni az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapatának a második ligás Brassói FC elleni felkészülési mérkőzésen. Két védelmi hibából kapott gól megpecsételte a csapat sorsát. Játékban partiban voltak a felek. [caption id="attachment_21986" align="aligncenter" width="620"]A Sepsi OSK után Brassótól is 2–0-ra kaptak ki a csíkiak Fotó: László Róbert A Sepsi OSK után Brassótól is 2–0-ra kaptak ki a csíkiak Fotó: László Róbert[/caption] Második felkészülési mérkőzésén van túl az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata, amely tegnap délután a Brassói FC vendége volt. A második ligás ellenfél elleni találkozót az ICIM műgyepes pályáján rendezték és némi csúszással kezdődött meg. A mérkőzés Ilyés Róbert másodedző beszámolója szerint kiegyenlített játékot hozott és egy gólt. Egy védelmi hibát használtak ki a rutinos brassóiak. A második félidőben lemásolták a felek az első 45 percet, amikor játékban hiába volt méltó ellenfele az FK, a tavaly még első ligás együttesnek egy újabb védelmi hiba megpecsételte a csapat sorsát. Az FK szombaton 11 órától újabb felkészülési meccset játszik ezúttal hazai környezetben, a Márton Áron Főgimnázium mögötti műgyepes pályán. Az ellenfél a szintén második ligás Tatrangi Egyesülés lesz. Eredmény Brassói FC – FK Csíkszereda 2–0 (1–0). Az FK felállítása: Dávid – Majzik, Galea, Lőrincz, Czimbalmos – Csűrös, Hunya – Padurariu, Ilyés, Károly – Bajkó. A második félidőben pályára lépett Husar, Székely, Tankó, Kovács, Szöllősi, Vízi és Octavian. Udvarhelyi győzelem Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az FC Székelyudvarhely is, amely a Győr-Moson-Sopron megyei II. osztályt vezető Hegyeshalmi SC 1931 együttesével mérte össze erejét hazai környezetben. A városi műgyepes pályán rendezett találkozón Botorok János alakulata 10–1-es győzelmet könyvelhetett el. A mérkőzés 3x30 perces játékrészekből állt, az SZFC-nél voltak hiányzók, az egészséges játékosok közül mindenki pályára lépett. Jelenleg két maroshévízi játékost is tesztel a csapat. A felkészülés tovább folytatódik a 3. Liga tavaszi szezonjára, legközelebb pénteken 18 órakor játszik újabb barátságos mérkőzést az SZFC. A városi műgyepes pályán az ellenfél a 3. Liga 1-es csoportját vezető Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK lesz. Darvas Attila