Két versenyszámban küzdöttek

Ötödik alkalommal tartották meg a Novák Cycling Academy-kupát, a nemzetközi versenyre a hazai sportolókon kívül moldáv kerékpárosok neveztek. A két versenynap összesen 123 sportoló két versenyszámban küzdött Csíkszeredában és az Alcsíkon kijelölt pályán.

Noha magyarországi sportolók is jelezték részvételüket, csupán Moldáviából érkeztek a hazai mezőnyön kívül kerékpárosok a Novák Cycling Academy-kupára. Az ötödik nemzetközi gyerek, kadét és ifjúsági kerékpárosoknak kiírt viadalon 123 sportoló két versenyszámban küzdött. Szombaton a megyeszékhelyen, a központi park körül kialakított egy kilométeres pályán tartották a kritériumversenyt, vasárnap pedig a Csíkszereda – Csíkszentmárton közötti úton a mezőnyversenyben harcoltak a kerékpárosok, a verseny egyben Románia-kupa-futam is volt. A Novák Cycling Academy tizennégy sportolóval vett részt a viadalon, a kritériumversenyen Novák Ingrid állhatott fel a dobogóra, a kadét sportolók között a harmadik lett, míg a mezőnyversenyen szintén a kadétok között Novák Edmond a harmadik, az ifjúságiak között Nyulas Petres Norbert a második helyen zárt.

Kritériumverseny

Gyerek D2 (5–6 évesek): Gogea Elena, illetve Cocan Casian. Gyerek D1 (7–8 évesek): Enescu Natalia, illetve Drăgoi Levi. Gyerek C (9–10 évesek): Roman Maria, illetve Pârvulescu Tudor Andrei. Gyerek B (11–12 évesek): Pușca Ioana, illetve Enescu Flavius. Gyerek A (13–14 évesek): Orzan Antonia, illetve David Coman. Kadétok (15–16 évesek): Serediuc Cezara Maria, illetve Câmpean Cătălin Luca. Novák Ingrid a 3., Novák Edmond a 4. helyen zárt. Ifjúságiak (17–18 évesek): Cioclu Iuliana Alexandra, illetve Cărbunărea Andrei. Török János a 4. lett.

Mezőnyverseny

Gyerek D2: Gogea Elena, illetve Minea Philip. Gyerek D1: Enescu Natalia, illetve Minea Patrick. Gyerek C: Gologan Iohana, illetve Ștefănescu Vlad. Dobay Örs a 8., Darvas Ákos-Róbert a 9. lett. Gyerek B: Pătrașcu Ioana Ana-Maria, illetve Alex Boncilă. Koréh Tamás a 11., Balázs-Juhos Márk a 15., Darvas Péter a 16. lett. Gyerek A: Orzan Antonia, illetve Percea Tudor. Kadétok: Serediuc Cezara Maria, illetve Câmpean Cătălin Luca. Novák Ingrid a 4. helyen zárt, Novák Edmond a 3., Bogdan Cristian a 14., lett. Ifjúságiak: Cioclu Iuliana Alexandra, illetve Harasim Mihnea Alexandru. Nyulas Petres Norbert a 2., Császár Balázs az 5., Kozma Koppány a 15. lett, míg Novák Edvárd, László Hunor és Török János nem fejezték be a versenyt.