Két nemzetközi versenyen is részt vettek

Fotó: Sinka Szabolcs
Két nemzetközi versenyen is részt vettek az elmúlt időszakban a csíkszeredai cselgáncsozók. A Budapest-kupán tizenöt országból közel ezerötszáz sportoló lépett tatamira, míg Nagybányán az Észak-kupán ötszáz dzsúdóka küzdött az érmekért. A magyar fővárosból a csíki sportolók közül Héjja Márton (81 kg, U18; Csíkszeredai Sportklub) első helyen végzett, András Lola (32 kg, U13; Csíkszeredai Koka’s SK) és Bodó Leó (73 kg, U15 ISK Csíkszentdomokos) a második lett, míg Becze Boróka (32 kg, U13; Koka’s) és László János (+66 kg, ISK Csíkszereda) a harmadik helyen zárt. Az Észak-kupán négy éremmel zártak a csíki sportolók, Farkas Kende (50 kg, Sportklub) első lett, Farkas Zoltán (26 kg, ISK Csíkszentdomokos) és Tóth Jenő (+73 kg, Sportklub) a második helyen végzett, míg Márton Medárd (50 kg, ISK Csíkszentdomokos) harmadik helyezést ért el. A sportolókat Dánél Sándor (Sportklub), Pantea Cornel (ISK Csíkszereda), Katona Szabolcs, Silló István, Szőcs László (ISK Csíkszentdomokos), Sinka Szabolcs és Papp Róbert Flórián (Koka’s) készítette fel a versenyekre.