Két győzelem, egy vereség

Az FK Csíkszereda labdarúgó Elit ligás csapatai hazai közönség előtt vívták a szombatra kiírt bajnoki találkozóikat. A három találkozóból kettőn hazai siker született, egy mérkőzésen a vendégek vitték el a pontokat. Az FK U19-es csapata rangadót játszott, sikerének köszönhetően a nyugati csoport élére állt. Legyőzte a korábbi éllovast és átvette a vezető helyet az FK Csíkszereda U19-es labdarúgó Elit Liga ötödik fordulóját követően. A csíkiak U17-es gárdája viszont nem bírt az éllovassal, a piros-feketék U16-os csapata viszont dobogós az 5. csoportban. Az FK Csíkszereda U19-es csapata a Kolozsvári Universitateát fogadta szombaton, a kincses városi csapat veretlenül és listavezetőként érkezett a találkozóra. Negyedórányi játék után már vezettek a hazaiak, de hamar sikerült előbb megduplázni, majd a 32. percben megtriplázni az előnyt, a második játékrészben annak ellenére, hogy a vendégek irányították a meccset, és sok helyzetet is kialakítottak, gólt viszont csak az FK focisainak sikerült elérniük. – Nehéz mérkőzés elé néztünk, viszont csapatjátékunk minősége olyan szintet ütött meg, amely nem sok lehetőséget hagyott a Kolozsvárnak. Minden téren előrelépést tettünk, fegyelmezetten és taktikailag is helyesen tudtunk együttműködni. Néhány jó egyéni teljesítménynek köszönhetően, szórakoztató és eredményes futballra voltunk képesek – nyilatkozta a találkozót követően Demény Norbert, az FK edzője. A sikernek köszönhetően az FK pontszámban beérte a kolozsváriakat, de az egymás elleni eredménynek köszönhetően élre állt a nyugati csoportban. Nem volt ilyen szerencsés a Kurucsai Milán és a Bokor Zoltán által irányított U17-es FK csapata, hiszen az éllovas Kolozsvári Universitatea ötgólos győzelmet aratott Csíkszeredában. – Egy nagyon agresszív és fizikálisan erős csapat ellen játszottunk, mindkét együttes számára akadtak kedvező periódusok, de a befejező zónában az ellenfelünk erősebb volt – mondta Kurucsai a meccs után. Az U16-os Elit Liga 1. csoportjának 5. fordulójában az FK Csíkszereda a Nagyszebeni Alma csapatát fogadták. A csoportutolsó Alma sem gólt, sem pontot nem szerzett az idényben, ez nem tört meg szombaton sem. Fél óra elteltével már hárommal vezettek a csíkiak, a második játékrészben még két hazai gólt láthatott a közönség, így az FK könnyedén húzta be a meccset, és hétre növelte pontjai számát, amellyel a harmadik helyet foglalja el a csoportban. – A mérkőzés elejétől kezdve sikerült nyomás alá helyeznünk az ellenfelet, tudtuk birtokolni a labdát az ő térfelükön, helyzeteket kialakítani. Végig kézben tartottuk a meccset, összességében elégedettek lehetünk a mai nappal. Dolgozunk tovább, folytatjuk a munkát – nyilatkozta Benkó Tihamér a találkozót követően. Elit Liga, eredmények U19: FK Csíkszereda – Kolozsvári Universitatea 4–0 (3–0) / Szabó A. (16.), El-Sawy (25.), Finna (32.), Csala (60.)/. U17: FK Csíkszereda – Kolozsvári Universitatea 0–3 (0–1). U16: FK Csíkszereda – Nagyszebeni Alma 5–0 (3–0) /Ilie (11.), Lázár (24., 66.), Marosi (29.), Ureche (47.)/. 3. Liga Győzelemmel zárta a Székelyudvarhelyi FC a 3. Liga 5. csoportjának 4. fordulóját. A Küküllő-partiak 2–0-ra győzték le Szántó 20. percben szerzett öngóljának, valamint Mateiciuc 56. percben elért találatának köszönhetően a Sepsiszentgyörgyi OSK II. csapatát. A székelyudvarhelyiek holnap a csoportéllovas FC Pucioasa csapatát fogadják, a két gárda a második fordulóból elnapolt meccset pótolja.