Készül a sportstratégia (6.)

Hargita megye sportstratégiája úgy készül, hogy mindenki számára érthető és megvalósítható legyen. Ennek érdekében már a közvita előtt – amely októberben kezdődik el – szeretnénk, ha mindenki sorozatunkon keresztül betekintést kapna a stratégia miértjéről.

HN-információ
Becsült olvasási idő: 3 perc

A pedagógusok véleménye a sportolókról megoszlik: van, aki tiszteli őket, van, aki általános problémának látja a sportot, van, aki döntés elé állítja a sportolót: vagy sport vagy tanulás. Az az érdekes, hogy amikor egy sporttal kapcsolatos megbeszélés van a tanárokkal, legtöbb alkalommal kiderül, hogy nagyon keveset ismernek a sportokról, a sportok közti különbségekről, illetve arról, hogy milyen mértékben függ egy sportoló iskolai hozzáállása az edzőtől.
A stratégiában szeretnénk olyan jövőbeli intézkedéseket hozni, mely egyrészt növeli a sportolók iskolához való hozzáállását, másrészt segíti a pedagógusokat jobban belelátni a sportolók életébe. Ebben a részben azt próbáljuk összefoglalni, miért van jó hatása a sportnak és a testmozgásnak a tanulásra, amint megszoktuk, 10 pontban:
1. Jobb koncentráció és figyelem. A rendszeres testmozgás javítja a koncentrációt és a figyelmet, ami segít a gyerekeknek jobban összpontosítani az órákon.
2. Stresszkezelés. A sport segít a stressz leküzdésében és a pszichológiai jólét javításában, így a gyerekek nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak lehetnek a tanulás során.
3. Az agy fejlődése. A testmozgás serkenti az agy fejlődését, ami kedvező hatással van a tanulásra és a kognitív képességekre.
4. Jobb testtartás. A sportolás segíthet a helyes testtartás kialakításában, ami hozzájárulhat a kényelmes és hatékony tanuláshoz.
5. Szociális készségek fejlesztése. A sportcsapatokban való részvétel elősegíti a gyerekek szociális készségeinek fejlődését, amelyek fontosak az együttműködéshez és az iskolai környezetben.
6. Rutin és időgazdálkodás. A rendszeres sporttevékenység kialakítja a gyerekekben a rutint és az időgazdálkodást, amelyek fontosak az iskolai feladatok hatékony elvégzéséhez.
7. Önbizalom növekedése. A sportban való előrehaladás és a saját határok folyamatos feszegetése növeli az önbizalmat és a kitartást, amelyek mind hasznosak az iskolai teljesítmény szempontjából.
8. Egészségesebb életmód. A sport ösztönzi az egészséges életmód kialakítását, ami javítja a gyerekek általános közérzetét és energiaszintjét.
9. Szórakozás és motiváció. A sporttevékenység szórakoztató és motiváló lehet, ami átterjedhet a tanulásra is, segítve a gyerekeket a tanulás iránti érdeklődés fenntartásában.
10. Célkitűzések és kitartás. A sportban megtanult célok kitűzése és az ezek elérése hozzájárul a kitartáshoz és az eredmények eléréséhez mind a sportban, mind pedig az iskolában.

Ábrahám Előd-Lajos
 



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!