Keresztúré a kupa

Büntetők után nyert a Székely­keresztúri Egyesülés a labdarúgó Románia-kupa megyei szakaszának döntőjében. A fináléban az FK Csíkszereda második számú csapatát győzték le és indulhatnak az országos szakasz első fordulójában. A megyéből ebben a szakaszban az FK első számú csapata lesz még érdekelt. Még egyelőre nincs információ arról, hogy mikor lesz a párosítás, illetve mikor rendezik a meccseket.

[caption id="attachment_3112" align="aligncenter" width="620"]A kupagyőztes keresztúri csapat Fotó: Sinka-Király Levente A kupagyőztes keresztúri csapat Fotó: Sinka-Király Levente[/caption]

HN-információ Trónfosztás történt a labdarúgó Románia-kupa megyei szakaszának döntőjében, ugyanis a Székelykeresztúri Egyesülés tizenegyes-párbajban legyőzte az FK Csíkszereda második számú csapatát, hazai környezetben. Az elmúlt években rendre Csíkszeredában maradt a kupa. A mérkőzést álmosan kezdték a felek, és csak kóstolgatták egymást. A ritmusváltás a hajrában érkezett el. Előbb nem adtak meg egy gólt a hazaiaknak, majd a vendégek Fodor révén megszerezték a vezetést. A válasz viszont hamar érkezett, Vékás volt eredményes. A félidő végét jelző sípszó előtt viszont az FK újfent vezetéshez jutott: Fodor csavart a hálóba szabadrúgásból. A csíkiak a szünet után is aktívabbak voltak, és az 56. percben Fodor mesterhármasával már kétgólos volt a vendégek előnye. A hazaiak viszont nem adták fel, húsz perc alatt Vékás újabb két találatával egyenlítettek. Több gól nem esett: jöhetett a hosszabbítás, amely során az FK volt aktívabb, de gólt nem sikerült szerezniük. Sőt! Az utolsó percekre emberhátrányba maradtak, miután Dávidot kiállították. Hiába. Ezzel nem tudtak élni a keresztúriak, így jöhettek a büntetők. Itt már jobban koncentráltak és megszerezték a győzelmet. A megyéből így a Székely­keresztúri Egyesülés jutott tovább az országos szakasz első fordulójába, ahol magasabb osztályban jelzett csapatot láthatnak vendégül. Akár az FK Csíkszereda első számú csapatát, amely mint harmadik ligás ekkor csatlakozik a sorozathoz. Románia-kupa, megyei szakasz, döntő: Székelykeresztúri Egyesülés – FK Csíkszereda II 7–5 (1–2, 3–3) /Vékás Barna (37., 64., 76.), illetve Fodor Tamás (36., 45., 56.)/.

Bajnok az SZFC Véget ért a megyei labdarúgó-bajnokság, miután tegnap pótolták a két elmaradt mérkőzést. Almáson nyert a hazai csapat Gyergyószentmiklós ellen, míg Csíkszentsimonban érvényesítette a papírformát az FC Székelyudvarhely, és behúzta a meccset. Ezzel pedig megyei bajnok lett. Az SZFC szombaton a Gelencei Nemerével játszik osztályozót a harmadik ligába való feljutásért. Eredmények: Homoródalmási Homoród – Gyergyószentmiklósi Jövő 3–2 (1–0) /Mag Árpád (32., 49.), Kolozsi László (59.), illetve Flavius Cioata (78., 90.)/; Csíkszentsimoni Szefite – Székelyudvarhelyi FC 3–6 (1–3) /Sándor László (24., 51., 90. – büntetőből), illetve Szőcs László (8., 75., 80.), Cătălin Doltea (20., 28.), Simon Arnold (49.)/.