Közeledik az alapszakaszzárás a jégkorongbajnokságokban

Öt Hargita megyei csapat harcolt a magyar utánpótlás-bajnokságokban a rájátszásokat érő helyekért, négy sorsa már eldőlt, az egyetlen kérdés az U14-es korosztályban van. A román pontvadászatokban az alapszakasz végéhez közelednek, két döntőt csíki csapat játszik, a gyer­gyóiak pedig egy elődöntőt biztosan játszanak. [caption id="attachment_43611" align="aligncenter" width="1000"] Kétszer nyert a héten az ISK Csíkszereda U16-os csapata a Corona ellen Fotó: László F. Csaba[/caption] Közelednek az alapszakasz végéhez a magyar és a román jégkorong utánpótlás-bajnokságokban a csapatok, lassan kiderül, hogy mely gárdák jutnak a rájátszásba. Az ISK Csíkszereda csapatai közül csupán az U14-es korosztályban nincs eldőlve, hogy hol folytatja a gárda a rájátszást, ahogy az ISK Gyergyószentmiklós helyzete sem tiszta még. A román pontvadászatokban viszont mindhárom, a hazai szakszövetség által rendezett bajnokságban az ISK Csíkszereda szénája jól áll, kettőben már biztosan döntős a klub, egyben még az elődöntőn túl kell jutni. Az erőviszonyokat tekintve az U18-as és U16-os bajnokságban megyei döntő várható. Negyeddöntősök Az ISK Csíkszereda a negyedik helyen zárta az alapszakaszt, a húsz mérkőzésből tizennégyet nyert és hat mérkőzést vesztett a csapat 42 pontot szerezve. A negyeddöntőben a Debreceni HK lesz a csíkiak ellenfele, az egyik fél második győzelméig tartó párharc mérkőzéseit február 13–14-ére, szükség esetén 16-ára írták ki. A találkozókat Debrecenben játsszák. Továbbjutottak Még egy kiszállása van az ISK Csíkszeredának, a csapat február 14-én az Újpest, 15-én a DVTK Jegesmedvék, 16-án a Debrecen ellen játszik. A három csapat közül az alapszakasz során a csíkiak az Újpesttől kikaptak, ám a miskolciakat és a debrecenieket legyőzték, így reálisan az erőviszonyokat tekintve még hat pontot szerezhetnek. Az ISK jelenleg 28 ponttal a harmadik helyen áll, és amennyiben minden hátralévő mérkőzését elveszítené, akkor is a hatodiknál rosszabb helyen nem végezne, így biztosan szerepel majd a rájátszásban. Felcsík helyzete biztos A három Hargita megyei csapat közül kettő biztosan az 5–8. helyért harcol majd. Az alapszakaszban a Felcsík SK 30 pontot gyűjtött, az ISK Gyergyószentmiklós 26 pontos, míg az ISK Csíkszereda 25 pontot szerzett. A gyergyóiak Felcsíkkal és az ISK Csíkszeredával játszanak egy-egy mérkőzést, ezzel zárul az erdélyieknek az alapszakasz. A Felcsík jelenleg az ötödik, a gyergyóiak a hatodik, a megyeszékhelyiek a hetedik helyen állnak az alapszakaszban, a csíkkarcfalviak biztosan érdekeltek lesznek az 5–8. helyért folyó harcban, ám a két ISK helyezései nagyban függnek a Ferencváros eredményeitől, amelynek a hatodik Pesterzsébettel, a 11. miskolciakkal és a második székesfehérváriakkal van még mérkőzése. A Fradi a pesterzsébetiek és a székesfehérváriak elleni mérkőzést elvesztette, viszont a DVTK Jegesmedvék csapatát legyőzte. A Ferencvárosnak jelenleg 22 pontja van, és amennyiben pontegyenlősége lesz a csíkiakkal, akkor előbb is végeznek, hiszen az egymás elleni eredmények a zöld-fehéreknek kedveznek (két győzelem). Ha a Fradi nem nyer meccset, akkor a Felcsík SK és a Pesterzsébeti HC mellett a két ISK játszik az 5–8. helyért, ha a zöld-fehérek egy meccset nyernek, az ISK Csíkszereda pedig vereséget szenved a gyergyóiaktól, akkor a megyeszékhelyi csapat a 9–12. helyért játszhat Győr, Miskolc és az Ocskay Akadémia B csapatával. Ha az ISK Gyergyószentmiklós mindkét hátralévő meccsét elveszíti, a Fradi pedig legalább öt pontot szerez, akkor a gyergyóiak esnek ki az 5–8. csoportból. Román bajnokságok A háromcsapatos U20-as bajnokságban biztosan döntős az ISK Csíkszereda, noha az alapszakaszból még négy mérkőzése van hátra a csapatnak. Az ISK jelenleg listavezető 39 ponttal, a Steaua 23 ponttal a második, míg a Brassói Corona 10 ponttal az utolsó. A döntőket március első hétvégéjén rendezik. A négy csapatos U18-os bajnokságban az ISK Csíkszereda veretlenül vezeti az alapszakaszt, a csapatnak még nyolc találkozója van hátra és már biztosan döntős. Az ISK Gyergyószentmiklós jelenleg a második 32 ponttal és hat mérkőzése van még az alapszakaszból, kétszer Galaccal és kétszer a Brassói Coronával játszanak, kettőt pedig a listavezetővel. A gyergyóiaknak hat pont kell ahhoz, hogy a Corona ne előzze meg őket az alapszakasz végén, ami akár az egymás elleni, akár a Duna-partiakkal szembeni meccseken megszerezhetőnek tűnik az erőviszonyokat tekintve. A hatcsapatos U16-os bajnokságban három elődöntős kiléte ismert. Az ISK Csíkszereda eddig egy mérkőzést vesztett és listavezető 45 ponttal, a Dunărea 31 ponttal a második, az ISK Gyer­gyószentmiklós 29 ponttal a harmadik, a Corona 16 ponttal a negyedik, míg a Steaua 11 ponttal az ötödik. Suceava nem nyert meccset, és nem is úgy néz ki, mintha az évek óta tartó pontnélküliségük most megtörne. A galaciak és a gyergyóiak a második helyért harcolnak, előbbinek hat, utóbbinak négy mérkőzése van még az alapszakaszból, az erőviszonyokat tekintve mindkét csapat hat-hat pontot szerezhet. Az ISK Gyergyószent­miklós­nak a Steauával idegenben, a Co­ronával hazai pályán van két-két mérkőzése, a Dunărea a Steauát fogadja és Csíkszeredában, valamint Suceaván lesz két-két alkalommal vendég. Az utolsó elődöntős helyért folyó harcban a Corona az esélyesebb, hiszen a Steauának sokkal nehezebb a hátralévő műsora. Mind­két csapatnak van két-két meccse Suceavával, a fővárosiak kétszer fogadják a listavezető ISK-t és Galacra is ellátogatnak, az eddigi eredmények alapján csak a Su­cea­va elleni hat pont borítékolható. Brassó is legyőzi Suceavát, az ISK Gyergyószentmiklóstól pedig az idényben pontot nem raboltak, így az erőviszonyokat tekintve Csík–Brassó és Gyergyó–Galac elődöntőket rendeznek majd március 10–12. között. Az ISK Csíkszereda a hét elején a Brassói Corona csapatát fogadta a Vákár Lajos Műjégpályán, hétfőn 5–0-ra, tegnap 14–0 arányban nyertek a csíki hokisok. Lesz érem Noha évek óta a női jégkorongbajnokság erősítésére törekszik a hazai szakszövetség, a 2016/2017-es idényben is két csapat verseng a bajnoki címért. A tervek szerint négy dupla fordulót játszik a Csíkszeredai Sportklub és az ISK-Triumf Bukarest, eddig csak négy meccsen vannak túl a csapatok. Október végén 8–3 és 6–2, november végén pedig 3–2 és 5–3-ra nyertek a csíki lányok a fővárosiak ellen. Egyes információk szerint a hónap közepén rendezik a harmadi dupla fordulót, míg az utolsó két meccset március elejére tervezték kiírni. A jövőre nézve viszont elképzelhető, hogy bővül a hazai női bajnokság is, hiszen Gyer­gyó­szent­miklóson újjáalakult a női csapat, és egyre több lány játszik a fiúk ifjúsági korosztályú bajnokságaiban, a legtöbb hokislányt a Felcsík SK foglalkoztatja. A 2014/2015 és a 2015/2016 évadokban a Sportklub két csapattal vett részt a női bajnokságban, tavaly az első és a harmadik, tavalyelőtt az első és a második helyen zártak a csíki lányok. Kopacz Gyula