Jót tett az edzőváltás

A múlt hét elején eszközölt edzőváltást követően, ha nem is markánsan, de megváltozott az FK Csíkszereda játéka, amely győzelmet hozott a Barcarozsnyó ellni hétvégi mérkőzésen a labdarúgó harmadik ligában. A Szé­kely­udvarhelyi FC az addig pont nélkül álló Rãdãuþi vendégeként kapitulált. [caption id="attachment_57097" align="aligncenter" width="1920"] Györgyi Arthur fejesgólja nyitotta meg a találkozót Fotó: fkcsikszereda.ro / Veres Nándor[/caption] Darvas Attila Felemás eredményeket értek el a labdarúgó harmadik liga I-es csoportjában szereplő megyei csapatok. Az edzőváltáson átesett FK Csíkszereda hazai pályán fogadta a Barcarozsnyói Olimpic Cetatet, míg a Székelyudvarhelyi FC a Bucovina Rădăuți vendége volt. Küzdelmes meccs Az új edző kinevezésével Csíkszeredában azonnal nem lehetett csodát várni, ami a csapat játékát illeti, de szemmel láthatóan Bálint László György alakulata sokkal harciasabb volt, mint korábban. Ennek hamar meglett az eredménye, hiszen Györgyi Arthur már a hatodik percben betalált, méghozzá fejjel. Az FK igyekezett tempót diktálni, de Soufiane egy ívelést követően melléfejelt. A folytatásban a vendégek átvették az irányítást, de igazán nagy helyzetig nem jutottak. A 30. percben Bajkót buktatták a tizenhatos környékén, és a jogosan megítélt szabadrúgást Majzik végezte el hibátlanul. A második félidőre egy sokkal harcosabb vendégalakulat futott ki a pályára, és hamar betalálhattak volna Nagy Barna kapujába, de két mondhatni százszázalékos ziccert is kihagytak. A vendég fölényt Soufiane törte meg egy egyéni akcióval, majd az 57. percben előbb Lőrincz ment a kapu torkából, míg az ismétlést kapu mellé lőtték a vendégek. A folytatásban valamelyest rendeződött a nagyon sebezhető hazai védelem, így csak beívelésekre futotta a vendégektől, akik elől sikerült minden alkalommal menteni. Ezen a meccsen is kijött, akár a korábbiak során, hogy az FK legsebezhetőbb pontja a védelem, itt kell rendet rakjon az új tréner. Rossz rajt A Székelyudvarhelyi FC a pont nélkül álló Bucovina Rădăuți vendége volt, de sok örömük nem telt a vendégeskedésben. A hazai alakulat jobban kezdett, majd az SZFC igyekezett diktálni a tempót, de nem találtak fogást a hazai csapaton. A félidő közepén pedig – alig három perc leforgása alatt – kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat. A második félidőre beszorította ellenfelét az SZFC, de hiába volt minden próbálkozás, hiszen Czimbalmos a meccs hajrájában még büntetőből sem tudott gólt szerezni. A következő fordulóban, szom­baton 17 órakor az SZFC a Să­nătatea Darabani együttesét fogadja a műgyepes pályán, míg az FK Csíkszereda a Sporting Liești vendége lesz. III. liga, 1-es csoport, 5. fordulóIII. liga, 1-es csoport, 5. forduló FK Csíkszereda – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–0 (2–0) / Györgyi Arthur (6. ), Majzik Adrián (32.)/. Az FK felállítása: Nagy – Majzik, Benkő-Bíró, Lőrincz (73. Ilyés), Csiszer, Bartók, Jakab (63. Csürös), Györgyi, Pál (71. Kénesi), Soufiane, Bajkó (88. Hodgyai). Bucovina Rădăuți – Székelyudvarhelyi FC 2–0 (2–0) /Jamilu (34.), Ioneși (37. – büntetőből)/.Az SZFC felállítása: Filip – Balázsi, Székely, Péter, Szabó (Katona, 64.), Radicof (Györgydeák, 75.), Tankó (Balázs, 87.), Csifó, Modra, Czimbalmos, Ribarics. A forduló további eredményei: CSM Focșani – Galaci Metalosport 8–0, Sănătatea Dărăbani – Galaci Suporter Club Oțelul 1–1, CSM Pașcani – Szászhermány 0–4, Avântul Valea Mărului – Bákói Aerostar 1–3, Románvásári VSK – Sporting Liești 1–3. 1. Szászhermányi AFC 5 4 1 0 14–1 13 2. Galaci Oţelul 5 3 2 0 15–3 11 3. Bákói Aerostar 5 3 2 0 13–5 11 4. FK Csíkszereda 5 3 1 1 13–7 10 5. Sporting Lieşti 5 4 1 0 14–5 7 6. CSM Roman 5 2 1 2 15–9 7 7. Székelyudvarhelyi FC 5 2 0 3 18–11 6 8. CSM Focşani 5 1 3 1 10–3 6 9. Barcarozsnyói Cetate 5 2 0 3 8–7 6 10. Kézdivásárhelyi KSE 4 1 2 1 6–9 5 11. Avântul Valea Mărului 4 1 1 2 6–9 4 12. Bucovina Rădăuţi 4 1 0 3 3–7 3 13. Sănătatea Darabani 4 0 2 2 5–10 2 14. CSM Paşcani 4 0 0 4 1–15 0 15. Metalosport Galaţi 5 0 0 5 1–41 0