Jól szerepeltek a teqball-világbajnokságon: Bronzérmek és egy negyedik hely

Mindhárom versenyszámban dobogós helyekért küzdöttek a Romániát képviselő székelyföldi teqballosok a budapesti világbajnokságon, hogy végül két bronzéremmel térjenek haza. Remekeltek a székely sportolók a világbajnokságon Egyéniben a harmadik ligás Székelyudvarhelyi FC játékosa Györgydeák Apor, párosban Lázár Zsolt – Ilyés Szabolcs páros, míg vegyes párosban a Mitri Rita – Lázár Zsolt páros állt asztal mögé a budapesti teqball világbajnokságon, amely Ronaldinho fővédnöksége alatt zajlott. A csoportkörből mindhárom versenyszámban gond nélkül jutottak ki a székelyföldi sportolók, csupán a Lázár Zsolt – Ilyés Szabolcs páros könyvelhetett el egy vereséget a nyitómeccsen francia ellenfelüktől. Ennek ellenére sikerült a továbbjutás. Az egyenes kiesési szakaszt Györgydeák Apor kezdte meg leghamarabb. A nyol­caddöntőben megszenvedett, hogy a negyeddöntőt könnyedén vegye. Az elődöntőben viszont a favorit magyar Blázsovics Ádámmal került szembe és vereséget is szenvedett. A harmadik helyért kiírt meccs is rosszul indult, de a második és harmadik szettben nyerni tudott, behúzva a bronzot. Vegyes párosban a Mitri Rita – Lázár Zsolt páros jutott a negyeddöntőbe, majd az elődöntőben vereséget szenvedtek a magyar párostól. A kisdöntőre sem sikerült javítaniuk, újabb vereséget könyveltek el montenegrói ellenfelüktől, a negyedik helyen zárva a tornát. A párosok viadalában a Lázár Zsolt – Ilyés Szabolcs páros vette az akadályt a nyolcaddöntőben és a negyeddöntőben, ám az elődöntőben a címvédő montenegróiak kifogtak rajtuk. A kisdöntőben azokkal a franciákkal kerültek szembe, akiktől a csoportban kikaptak. Ezúttal sikerült visszavágniuk, a harmadik helyen zártak. Egyéni Nyolcaddöntő: Györgydeák Apor – Wase Akinori (japán) 2–1 (15–20, 20–14, 20–11) Negyeddöntő: Györgydeák Apor – Joel Nisslein (német) 2–0 (20–15, 20–9) Elődöntő: Györgydeák Apor – Blázsovics Ádám (magyar) 0–2 (10–20, 13–20) A 3. helyért: Györgydeák Apor – Bogdan Marojevics (montenegrói) 2–1 (19–20, 20–5, 20–16) Vegyes páros Negyeddöntő: Lázár Zsolt – Mitri Rita / Belus Jean – Amelie Julian (Franciaország) 2–0 (20–6, 20–15) Elődöntő: Lázár Zsolt – Mitri Rita / Bányik Csaba – Janicsek Zsanett (Magyarország) 0–2 (12–20, 8–20) Bronzmérkőzés: Lázár Zsolt – Mitri Rita / Nikola Mitro – Maya Umicsevics (Montenegró) 0–2 (13–20, 14–20) Páros Nyolcaddöntő: Ilyés Szabolcs – Lázár Zsolt / Sam Madden – Luke Madden (Észak-Írország) 2–0 (20–2, 20–3) Negyeddöntő: Ilyés Szabolcs – Lázár Zsolt / Javier Asensio – Francesco Santiago (Spanyolország) 2–1 (20–11, 18–20, 22–20) Elődöntő: Ilyés Szabolcs – Lázár Zsolt / Bogdan Marojevics – Nikola Mitro (Montenegró) 0–2 (9–20, 8–20) Bronzmérkőzés: Ilyés Szabolcs – Lázár Zsolt / Julien Grondin – Hugo Rebaeux (Franciaország) 2–0 (20–13, 20–19).