Jól szerepeltek a csíki kosárlabdázók

Hazai pályán aratott sikert a hétvégén a férfi kosárlabda 1. Liga 6. fordulójában a VSK Csíkszereda. Az országos utánpótlás-bajnokságban az U14-es csíki lánycsapat száz dobott pont fölé jutott, az U16-os lánycsapat idegenben kikapott, a fiúk viszont vendégként nyertek. Remekül sikerült a hétvége a csíkszeredai kosárlabdázók számára: a négy mérkőzésből hármat megnyertek a VSK Csíkszereda sportolói. Az U14-es lánycsapat több mint száz pontot szerzett. A hazai férfi 1. Liga 6. fordulójában a Medgyesi Gaz Metan II. csapatát fogadta a VSK a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában. Lászlófy Botond tanítványai az első percektől kezdve vezettek a meccsen, az első negyedet nyolc, a félidőt pedig tizennyolc pontos előnnyel zárták. A második félidőben tovább nőtt a hazaiak előnye, a harmadik negyed végére már 26-tal vezettek a csíkiak, és csak az utolsó negyedben sikerült a medgyesieknek a lépést tartaniuk a házigazdákkal, viszont ezt a játékrészt is megnyerte a VSK két ponttal. A VSK hat forduló után az 1. Liga 2. csoportjában 9 ponttal a harmadik helyen áll, a listavezető Bukaresti Științának 12, a második CSM Ploiești-nek a csíkiakhoz hasonlóan 9 pontjuk van, akárcsak a negyedik Energia Târgu Jiu-nak. A VSK számára két rangadó következik a bajnokságban, pénteken az Energia, december 6-án a CSM Ploiești ellen lépnek pályára Lászlófy Botond tanítványai. Az edző lapunknak azt mondta, eredetileg Târgu Jiu-ban kellett volna játsszon a VSK a hétvégén, ám az Energia kérésére megcserélték a pályaválasztó jogot, így a 7. és a 8. fordulóban is hazai közönség előtt vívja rangadóit. Eredmény: 1. Liga, 6 forduló: VSK Csíkszereda – Medgyesi Gaz Metan II. 85:57 (20:12, 23:13, 23:15, 19:17). A csíki pontszerzők: Lokodi 22 (2x3), Deák Szép 18, Bârsan 10 (1x3), Forreiter 9, Vita 8, Héjas 5 (1x3), Elek 4, Sinka 3 (1x3), Nagy 3 (1x3), Benedek 3 (1x3). Száz fölé jutottak Két győzelem és egy vereség a hétvégi mérlege a VSK Csíkszereda csapatainak a hazai utánpótlás-bajnokságban. Az U14-es lánybajnokságban a csíki lányok hazai pályán kiütéses győzelmet arattak az ISK Botoșani ellen, a VSK kosárlabdázói a találkozón több mint száz pontot dobtak (109:36). A VSK egyébként hat forduló után 9 ponttal vezeti a 2. csoportot. Az U16-os korosztályban a csíki lányok számára vereséggel ért véget a hétvége Brassóban a CSU ellen (84:23), míg a fiúk idegenben győztek le Râmnicu Săratot (68:32). Kopacz Gyula