Jelenleg csak postán vagy személyesen lehet eljuttatni a dossziékat a felnőtt fogyatékosságot elbíráló megyei bizottsághoz

Az utóbbi időben a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság keretében működő, felnőtt fogyatékosságot meghatározó és elbíráló bizottság titkársága akadozó e-mail-problémával és gyakori internetgondokkal küszködik, ami akadályozza a fogyatékossági besoroláshoz szükséges dokumentumok elektronikus formában való fogadását.

Hírszerkesztő: Molnár Raymond
Jelenleg csak postán vagy személyesen lehet eljuttatni a dossziékat a felnőtt fogyatékosságot elbíráló megyei bizottsághoz
Képünk illusztráció Fotó: pexels.com

Mint szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményükben jelezték, a meghibásodást több alkalommal jelezték a javítási szolgáltatásokat biztosító cégnek, de a probléma többszörös javítás után sem oldódott meg. 


Hirdetés

Hozzáteszik, a felnőtt fogyatékosságot meghatározó és elbíráló bizottság munkatársai az érintettek szíves elnézését kérik, és a tudomásukra hozzák, hogy folyamatban van egy országos platform, a SNMD (Sistemul Național de Management privind Dizabilitatea) beindítása, amely remélhetőleg lehetővé fogja tenni a fogyatékosságba való besoroláshoz szükséges dokumentumok elektronikus feltöltését. A platform üzembe helyezéséről a sajtóban, valamint az intézmény honlapján (https://dgaspchr.ro/) és Facebook-oldalán (https://www.facebook.com/DgaspcHr/) is értesítik majd az érdekelteket. 

Jelen helyzetben ezért a fogyatékossággal élő személyek vagy a hozzátartozók postán keresztül vagy személyesen, előzetes időpont-egyeztetéssel juttathatják el a dossziékat a felnőtt fogyatékosságot meghatározó és elbíráló bizottság titkárságára. Ugyanakkor az aktacsomók beküldése a helyi önkormányzatok szociális igazgatóságain/osztályain keresztül is megtörténhet. 

A dossziéknak tartalmazniuk kell a következőket: 

  • szakorvosi leírás a kiegészítő vizsgálatokkal;
  • a betegség keletkezésének időpontját bizonyító iratok;
  • családorvos által kibocsátott igazolás;
  • környezettanulmány, melyet az önkormányzatok szociális igazgatósága/osztálya állít ki;
  • jövedelmet igazoló iratok;
  • az esettől függően jövedelmi igazolás a közpénzügyi hivataltól vagy munkaképességet megállapító orvosi határozat és nyugdíjszelvény vagy (öregségi) nyugdíjszelvény;
  • személyazonossági igazolvány.

Felhívják az érintettek figyelmét, hogy az önkormányzatok szociális osztályain/igazgatóságain igényelni lehet a típusnyomtatványokat, és ezeken fel van tüntetve a szükséges dokumentumok listája is. Ennek értelmében a típusnyomtatványokon az aktacsomók tartalmának a jegyzéke is megtalálható.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!