Ilyen is rég volt: csak a Sportklub tudott győzni

Teljes fordulót rendeztek a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján, amely során az erdélyi csapatok közül csak a Csíkszeredai Sportklub tudott nyerni. A GYHK presztízsrangadót vesztett el.

Nem sikerült „nyakon csípnie” a Ferencvárost a GYHK-nak Fotó: ersteligapress

Mind a tíz, Erste Ligában részt vevő jégkorongcsapat pályára lépett a sorozat legutóbbi játéknapján, amelynek rangadóját Gyergyószentmiklóson rendezték a GYHK és a Ferencváros között.

A tavalyi két finalista meccsét a vendégek kezdték jobban, és LaPorte révén már a negyedik perc elején vezetéshez jutottak. A GYHK igyekezett fokozni a tempót, de Arany remekelt, míg LaPorte előnyből is betalált. A második felvonásra jobban jött ki a GYHK, de a Fradi kapusa falat húzott, hogy végül a 39. percben ő is tehetetlen maradjon, és Vincze Péter bekotort egy lecsorgót.
A záró harmadra így nyílt lett a küzdelem, de a piros-fehérek minden próbálkozása elhalt, vagy meghiúsult a remekül teljesítő Arany kapuja előtt. A Ferencváros pedig élt a lehetőségeivel. Előbb Brady talált be Rinnének, majd Nagy Gergő üres kapus gólja zárta a meccset.

Csíkszeredában az életjeleket adó Sportklub a Dunaújvárost fogadta. A közönség oda-vissza hokit láthatott, több hibával mindkét részről. Hol a Sportklub, hol az Acélbikák voltak, akik ellenfelük fölé tudtak nőni, így nem volt csoda, hogy 40 perc után 1-1 volt az állás. A záró felvonásra némiképp felpörögtek az események. A Sportklub Căsăneanu találatával visszavette a vezetést, hogy a vendégek a harmad közepét átlépve egy perc alatt megfordítsák az állást. A Sportklub ekkor felpörgött. Sorjáztak a lehetőségek, hogy végül Péter Balázs mattolja Tóthot az 58. percben, megszerezve gólpassza mellé a második gólját is.
Jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, amely már a Sportklubnak kedvezett. A hazai oldalon Levin és Welsh is betalált, míg a túloldalt minden kísérlet elhalt Adorjánba.

Brassóban az egyre jobb formát mutató Debreceni DEAC minden hazai védelmi megingást könyörtelenül büntetett, és végül háromgólos győzelmet aratott.

Erste Liga, eredmények

Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (1-0, 0-1, 2-2, 0-0, 1-0) – sz. u.
Gól: Péter B. (18., 58.), Căsăneanu (43.), Levin (65. – GWS), illetve Ödman (27.), Maarnela (51.), Sillanpaa (52.).

Gyergyói HK – Ferencváros 1-4 (0-2, 1-0, 0-2)
Gól: Vincze P. (39.), illetve LaPorte (4., 13.), Brady (54.), Nagy G. (60.).

Brassói Corona – Debreceni DEAC 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)
Gól: Sills (14.), vanWormer (29.), illetve Novotny (13.), Mihalik G. (28.), Bucskin (30.), Vasziljev (50.), Krollis (57.).

Újpest – BJAHC 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)
DVTK Jegesmedvék – FEHA19 3-1 (0-1, 1-0, 2-0).