Tizenöt dobogós hely tájfutásban

Bajnok a csíki váltó

Ifjúsági sportolók szállították a női Elit kategória bajnoki címét —   Fotó: VSK Csíkszereda

Öt bajnoki címmel tértek haza a VSK Csíkszereda sportolói az elmúlt héten tartott tájfutó országos bajnokságról. Az elsőségekből a női váltóé a legértékesebb, hiszen ebben a kategóriában az elmúlt harminc évben nem volt bajnokcsapata Csíkszeredának.

Tizenöt dobogós hellyel tértek haza a VSK Csíkszereda sportolói az elmúlt héten a Románvásáron és környékén tartott tájfutó országos bajnokságról. Az öt bajnoki cím mellett hat második és négy harmadik hellyel térhettek haza tegnap a VSK Csíkszereda sportolói. Ráduly Zsuzsanna a 10 évesek korosztályában közép- és hosszú távon is bajnok lett, míg Gălățeanu Daria egyéniben középtávon és a váltó tagjaként állhatott dobogóra, az ötödik elsőséget az 55 évesek között Szász János szerezte sprintben.
A VSK Csíkszereda tájfutói eredményes versenyt zártak, érdekesség, hogy minden próbán akadt olyan csíki sportoló, aki dobogóra állhatott. Sőt, a felnőtt nők váltóversenyét nagy fölénnyel a VSK csapata nyerte, amelynek két tagja, Ráduly Réka és Gălățeanu Daria még ifjúsági korúak, a harmadik pedig nagyifjúsági. A VSK Csíkszeredát képviselő lányok sikere azért is értékes, mert az elmúlt harminc évben női váltóban nem volt csíki bajnokcsapat.

Eredmények
Középtáv. Lányok: 10 évesek: Ráduly Zsuzsanna 1. hely; 16 évesek: Ráduly Réka 4. hely; 18 évesek: Gălățeanu Daria 1. hely; női Elit: Ráduly Annamária 2. hely, Papară Mădălina 7. hely, Gălățeanu Adela 8. hely. Fiúk: 16 évesek: Gălățeanu Andrei 2. hely; férfi Elit: Suciu Simion 8. hely, Szép Zoltán 12. hely; 50 évesek: Ráduly Róbert Kálmán 3. hely; 55 évesek: Szász János 7. hely; 60 évesek: Szalay Zoltán 3. hely, Farkas Lajos 9. hely.
Hosszútáv. Lányok: 10 évesek: Ráduly Zsuzsanna 1. hely; 16 évesek: Ráduly Réka 4. hely; 18 évesek: Gălățeanu Daria 2. hely; női Elit: Gălățeanu Adela 3. hely; Ráduly Annamária 5. hely. Fiúk: 16 évesek: Gălățeanu Andrei 3. hely; 50 évesek: Ráduly Róbert Kálmán 2. hely; 60 évesek: Farkas Lajos 6. hely
Sprint. Lányok: 18 évesek: Ráduly Réka 5. hely; női Elit: Gălățeanu Daria 4. hely, Gălățeanu Adela 5. hely, Ráduly Annamária 9. hely; Papară Mădălina 10. hely. Fiúk: 18 évesek: Gălățeanu Andrei 2. hely; férfi Elit: Suciu Simion 6. hely, Szép Zoltán 17. hely; 45 évesek: Ráduly Róbert Kálmán 2. hely; 55 évesek: Szász János 1. hely; Szalay Zoltán 5. hely;
Váltók. Női Elit: Gălățeanu Daria, Gălățeanu Adela, Ráduly Réka (VSK Csíkszereda) 1. hely. Férfi Elit: Szép Zoltán, Gălățeanu Andrei, Suciu Simion (VSK Csíkszereda) 4. hely.