Szakrendelőkkel segítik a térség lakosságát
Még idén átadják a felújított egészségközpontot Korondon. A központban a családorvosi rendelő mellett szakorvosi rendelők is helyet kapnak. Az önkormányzat célja, hogy a vidéki emberek helyben minőségi szakorvosi ellátásban részesüljenek.
Újabb nagyszabású beruházás végére értek Korondon. Ezúttal a családorvosi és fogorvosi rendelőknek helyet biztosító épületet újították fel, valamint a helyi mentőállomást is korszerűsítették. A hatalmas épületben egészségközpontot kívánnak működtetni. Katona Mihály, Korond község polgármestere elmondta, a munkálatok még tavaly nyáron elkezdődtek, miután 2020-ban sikeresen pályázott a helyi önkormányzat az Országos Beruházási Társaságnál, és több mint 6,6 millió lejes támogatást sikerült lehívniuk áfával együtt, amelyből megvalósulhatott az egészségközpont. A munkálatokat befejezték, már csak néhány utolsó simítás van hátra, és az Országos Beruházási Társaságra várnak, hogy kitűzzék az átadás időpontját.
– Múlt héten itt volt az építő, körbejártuk, szemrevételeztük az épületet, nagyon jó, minőségi munkát végeztek, igazán meg lehetünk elégedve
– mondta az elöljáró.
Az épületet még az 1970-es évek elején építették, amely kórházként működött, szülészet is volt benne egy ideig, az 1990-es évek elején tatarozták, de jelentősebb felújítást nem végeztek mindeddig rajta. A munkálatok során átépítették és bővítették az épületet, hogy a családorvosi és fogorvosi rendelők mellett szakorvosi rendelőknek is helyet biztosíthassanak benne, ezzel pedig segítve a sóvidéki embereket, hogy helyben minőségi szakorvosi ellátásban részesüljenek.
– Számunkra nagyon fontos beruházás valósult meg, amely a térség lakóinak egészségét és javát szolgálja majd. Olyan körülményeket igyekszünk biztosítani a vidéki embereknek is, mint ami megvan a városiaknak, megadva a lehetőséget itt a településen az érvényesülésben, hogy minden szakorvosi vizsgálatért ne kelljen Székelyudvarhelyre vagy Marosvásárhelyre utazniuk
– magyarázta a polgármester.
A tervek szerint gyermekorvosi, neurológiai, ortopédiai, belgyógyászati és szemészeti szakrendelőt alakítanának ki. A projekt magában foglalta a szomszédos mentőállomás felújítását (amelyet már szintén sikerült befejezni), illetve az új orvosi rendelők alapfelszerelési költségeit is. Katona Mihály szerint a többit az önkormányzat önerőből és pályázatok segítségével igyekszik beszerezni, de a testvértelepülési kapcsolataikat is kihasználnák ilyen szempontból. Az egészségügyi központ működtetéséből az önkormányzat is kiveszi részét, az épület átadását-átvételét követően a négy családorvosi rendelő visszaköltözik a felújított épületbe, akárcsak a fogorvosi rendelő, a szakrendelőket pedig mindezt követően osztják ki.