Kézbe veszik a varázsecsetet
Régi marad a jó hangulat, de újdonságokkal is előrukkol a 2017/2018-as tanévben a Varázsecset Egyesület Művészeti Tanodája. A megszokott és új helyszíneken levő műtermekben lehet festeni, rajzolni, fotózni, a művészetágakkal, -történettel kapcsolatos ismereteket bővíteni, sőt még azt is megtanítják, hogyan kell a teret elgörbíteni.
[caption id="attachment_58553" align="aligncenter" width="960"] Csemeték a művészképzőben. Idén még a teret is meggörbítik Fotó: Varázsecset Tanoda[/caption]
A székelyudvarhelyieknek nem ismeretlen a fiatal képzőművész, Jakab Hunor által 2013-ban alapított Művészeti Tanoda. A kadicsfalvi székhelyű rendhagyó iskola népszerűsége kapunyitás óta töretlen, a rajzolni, szobrászkodni, festegetni, de akár origamizni, lakberendezési trükköket ellesni vagy egyszerűen csak „bütykölni” szerető, kreatív tanítványokból kezdetek óta nincs hiány. Az alapító és más, fiatal művészek által működtetett tanoda titka egyszerű: óvodások, kis- és középiskolások, felnőttek is kibontakoztathatják művészi, kreatív hajlamaikat, mindezt úgy, hogy órák alatt szakoktatóktól leshetik el az alapokat. A másik vonzerő, hogy a varázsecsetet a tavaszi, nyári és téli szünidőben sem kellett sutba dobni: a tanodát működtető Varázsecset Egyesület sikeres pályázó volt, így a Hargita Megye Tanácsa és a Communitas Alapítvány segítségével a nebulók a közösséget és a művészi hajlamokat egyaránt fejlesztető alkotótáborokban vehettek részt.
Az új tanévben is nagy elánnal rajtol az oktatás: új helyszíneken, új oktatók is csatlakoztak és tartanak vadonatúj, apróknak és nagyoknak egyaránt hasznos tanórákat.
Érdekes és bizonyára sokak fantáziáját megmozgatja a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvánnyal közös program, a Heuréka 3D Akadémia, amelyre október 24-ig lehet beiratkozni. Az akadémián szó szerint el lehet lesni a térgörbítés fortélyait, ugyanis a tanórák során az innovatív iparművészet és design rejtelmeivel ismerkedhetnek meg az érdeklődők, akiknek a műszaki és szabadkézi rajzoktatás mellett a 3D tervezőprogramok világába is betekintést nyújtanak az oktatók. A műszaki rajzot és a háromdimenziós programokat Kis-Német Tamás, a formatervezést és digitális képalkotást Bálint Hunor, a szabadkézi rajzolás csínját pedig a tanoda atyja, Jakab Hunor tanítja. Az alsó korhatár 9. osztály, a helyek száma korlátozott, a jelentkezési határidő október 24-e.
Szerdánként, délután 6 órától művészettörténeti ismeretterjesztő órákat tartanak és várják azokat, akik művészi pályára készülnek. Az intenzív, heti 2 x 3 órás felvételi felkészítőkre szintén lehet már jelentkezni.
November közepén rajtol a 18 éven felülieknek szóló PaintCoctail, amely a felnőtt korosztály művészi hajlamainak fejlesztésére hivatott, így a kiválasztott helyszín is laza és inspiráló: a Szentimre utcai ZújGé. kávézó.
A felsorolt újdonságok mellett természetesen folytatódnak a már bejáratott, 4 éves kortól ajánlott művészeti tanórák is: festészet, szobrászat, fotó, grafika, fotó, videó, formatervezés – a teljes palettát a Varázsecset Művészeti Tanoda honlapján (www.muveszetitanoda.com) lehet szemügyre venni.
Ugyanitt, valamint az aktuális programokat szintén népszerűsítő Facebook-oldalon lehet megtalálni minden, a Varázsecset Művészeti Tanoda rendhagyó tanóráival kapcsolatos információt és itt tölthető le a jelentkezéshez szükséges űrlap is.
Lázár Emese