Corbut dicsérte edzője
Kiváló idényt fut a Puskás Akadémia csapatában az FK Csíkszereda neveltje, Corbu Marius, a labdarúgó NB1-et vezető csapat trénere válogatott mezt adna a 19 esztendős játékosnak. Magyar válogatottól behívót még nem kapott, ellenben a romántól már igen.
Tehetségként igazolt le az FK Csíkszereda labdarúgócsapatától a magyar élmezőnyben szereplő Puskás Akadémiához, ahol egyre több lehetőséget kap és alaposan meghálálja a neki adott játékperceket.
„Ha így folytatja, válogatott labdarúgó lesz belőle, ráadásul neki egyáltalán nem kérdés, melyik címeres mezt választja…” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Hornyák Zsolt, a magyar labdarúgó NB I-ben listavezető Puskás Akadémia edzője csapata fiatal játékosáról, Corbu Mariusról a Mezőkövesden aratott 2–1-es győzelmet követően.
Ebben a szezonban ez volt a még mindig csak 19 éves játékos 18. bajnokija, amin pályára lépett. Eddig kilencszer volt kezdő és negyedik alkalommal játszotta végig a bajnokit, és négy gólt szerzett.
Corbu, akinek tehetségére már külföldön is felfigyeltek, a Bákó megyei Magyarcsügésen született csángó magyar családban. A Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltjeként és az FK Csíkszereda tehetségeként került Felcsútra, klubja médiacsapatának pedig már 2020 októberében elmondta: álma, hogy magyar válogatott legyen!
Noha rendelkezik magyar állampolgársággal, semmilyen fejlemény nem történt azóta vele kapcsolatban. Legalábbis Budapesten nem, az utóbbi hónapokban ugyanis többször pályára lépett a román U20-as válogatottban. Ettől függetlenül a FIFA előírásai szerint még szerepelhet a magyar felnőtt válogatottban. A kérdés csak az, ki lesz gyorsabb: Marco Rossi magyar vagy Edward Iordănescu román szövetségi kapitány.
Elgondolkodtató ugyanakkor, hogy amíg a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) eddig látszólag nem vett tudomást a transfermarkt.de oldalon egyre inkább emelkedő piaci értékkel (jelenleg 600 ezer eurónál tart) felruházott középpályásról, addig a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) az ősszel a Liechtenstein elleni világbajnoki selejtezőn pályára küldte a Kanadában született és török felmenőkkel is rendelkező 15 éves Enes Salit, hogy megelőzze az észak-amerikai és az anatóliai „riválist”.
HN-összeállítás