Hirdetés

Cél a jól működő egészségturizmus

Idén tavasztól biztosítanak gyógy­ke­zelést a bor­szé­ki ke­ze­lő­köz­pont­ban: a kor­sze­rű technológiák és fel­sze­rel­tség révén számos be­teg­ségre kínálnak al­ter­na­tív gyógymódot, de a meg­elő­zés fontosságát is hang­sú­lyoz­zák az országos ér­de­kelt­ségű fürdőtelepen. A Fontana gyógyfürdő nemrég új, mágneses te­rá­pi­ás géppel bővült, valamint az idei téli szezonban fű­tött kültéri medencével is várják a vendégeket.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 3 perc
Cél a jól működő egészségturizmus
Egészségturizmus: cél és lehetőség Fotó: Boncina-Székely Szidónia

Harminc év után újra gyógykezeléseket lehet igénybe venni Borszéken: a Fontana gyógyfürdőben tavasztól elindult szolgáltatásokat a Hargita megyéből érkező páciensek mellett Maros, Kovászna és Suceava megyei, valamint a Moldvai Köztársaságból érkezők kérik – mondta el érdeklődésünkre Molnár Tímea, a Fontana Gyógyfürdő menedzsere. Hozzátette: a központ balneológiai részlegén jelenleg egy rehabilitációs szakorvos dolgozik. 
Az egészségügyi biztosítópénztárral kötött partnerségi szerződés értelmében a páciensek családorvos vagy szakorvos által kiállított beutalóval (ún. küldőpapírral) jöhetnek kezelésre, ez esetben nem kell fizetniük az orvosi konzultációért. A kezelések átlagosan 5-10 naposak. A balneoterápiás kezelések az ásványvíz gyógyhatásain alapulnak: az orvosok által kidolgozott komplex programok részét képezik az iszappakolások, a gyógynövényes fürdők, az inhalációk és a gyógymasszázsok. A központban elérhető az elektroterápia számos formája is.

– Nemrég egy új gépet vásároltunk a balneológiai részlegre: a magnetodeaflux (MDF) elsősorban a fájdalom csökkentésére használható, de fekélyes megbetegedések gyógyítására, illetve vérnyomáscsökkentésre is alkalmas

– emelte ki Molnár Tímea. 
A borszéki önkormányzat által működtetett gyógyfürdőben a megelőzés fontosságát hangsúlyozzák, és ebben a szellemben kínálnak számos lehetőséget az egészségmegőrzésre, illetve a betegségekre való hajlam visszaszorítására.

– Spa-részlegünkön a legváltozatosabb masszázsok, gyógynövényes és sós fürdők, szubakvális zuhanyok, arckezelések érhetők el, amelyekhez növényi kivonatokat és alpesi gyógynövényeket, ásványvizet, iszapot használunk, a legmagasabb minőségben. A téli időszakban pedig használható lesz a húszfős, melegített medencénk is a kültéri wellnesskertben

– ismertetett néhány szolgáltatást Molnár Tímea. 

Boncina-Székely Szidónia
Az elmúlt közel egy évben bebizonyosodott, hogy szükség van a kezelőközpontra, amely nélkül nem is lehet igazi turizmusról beszélni Borszéken.

– Egyre többen veszik igénybe a szolgáltatásokat, pozitívok a visszajelzések, és már az is látszik, mit jelent közvetett módon ez a város számára: idén több új szálláshely nyílik, és ez a tendencia jövőben is folytatódni fog

– fogalmazta meg a fürdővel kapcsolatos meglátásait Mik József polgármester.
Elmondta: annak tudatában, hogy az első évek veszteségesek lesznek, az önkormányzat ezt vállalta, de az előzetes számítások ellenére biztatók az adatok, és egyértelmű, hogy lendületet adott a helyi turizmusnak a létesítmény.

– A gyógyfürdő nemcsak Borszék számára, hanem az egész térség, a megye és Szé­kely­föld számára is kie­mel­ke­dő jelentőségű, ezért fontosnak tartom az együtt gondolkodást, ami közös prog­ra­mok­ban, szolgáltatások ajánlásában, népszerűsí­tés­ben valósulhatna meg, ennek lenne eredménye

– összegzett Mik József. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!