A Google címkék képessége arra, hogy információkat tároljanak és visszanyerjenek a személyre szabott hirdetések szolgálata céljából.
A Google címkék képessége arra, hogy felhasználó-specifikus adatokat használjanak a reklámozás céljából történő célzásra és személyre szabásra.
A Google címkék képessége arra, hogy a felhasználó érdekei és viselkedése alapján személyre szabják a hirdetéseket.
A Google címkék képessége arra, hogy adatokat tároljanak és felhasználjanak analitikai célokra, például a felhasználói interakciók és a webhely teljesítményének követésére.
Olajos Béla festményeiből válogatott kiállítás nyílt a Csíki Székely Múzeumban. A tárlaton szereplő alkotásokat először láthatja a nagyközönség, a néhai művész hagyatékának őrzője lánya, Szakáts Zsuzsanna Elvira bocsátotta őket közszemlére.
Vernisszázs a múzeumban. Meglepetés Fotó: Szilágyi Dalma-Orsolya
Számos érdeklődő jelenlétében nyitották meg kedden, a Csíki Székely Múzeumban az Olajos Béla hagyatékából válogatott alkotásokból készült kiállítást. Mint a kiállításmegnyitón elhangzott, az idei utolsó kiállítás meglepetés, váratlanul ért mindenkit, többek közt a múzeum munkatársait is.
− Ezúttal valami csoda történt, valami nagyon nagyszerű dolog. Szinte mondhatni az utcáról besétált Zsuzsa, egy rendkívül kedves tanárnő, aki csillogó szemmel, nagy lelkesedéssel és nem utolsósorban ambícióval bejelentette, kiállítást fog rendezni nálunk, édesapja emlékére. Még ha akartam volna, sem lehetett ezt elutasítani – számolt be Gyarmati Zsolt, a Csíki Székely Múzeum igazgatója a tárlat születéséről. Mint mondta, a művész lánya, Szakáts Zsuzsanna Elvira az édesapja hagyatékában őrzött, mappákban tárolt kisméretű művekkel érkezett a múzeumba, ezt az anyagot egészítették ki a nagyméretű festményekkel.
− Azt kívánom mindenkinek, olyan elhivatottsággal és eltökéltséggel tudjon küzdeni a gondolataiért, ahogyan a tanárnő tette. Elgondolta, megálmodta és rávette a jó szándékú partnereket, hogy támogassák – emelte ki Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere.
Szakáts Zsuzsanna Elvira elmondta, hogy bár édesapja életét Szatmáron élte le, utolsó éveit itt töltötte Csíkszeredában.
− Nagyon szerette itt Csíkban. Sokat jártunk a Hargitafürdőre és minden évben négy-öt alkalommal meglátogattuk Gyergyóalfalut, hogy megbizonyosodjunk, még mindig megvan az 1942-ben Budapesten élt alfalviak által állított zászlótalapzat, amelyen ez áll: Ember vésd szívedbe, hogy ez a föld mindig székely volt és az is marad – emlékezett a tanárnő.
A kiállítást Székedi Ferenc nyitotta meg.