Nacsa Lőrinc Szépvízen: a tét óriási, mindenkit arra kérünk, hogy menjen el szavazni december 1-én
Mi azt tapasztaltuk az elmúlt években, hogy amikor erős magyar képviselet volt Bukarestben, és amikor az RMDSZ a kormányban is szerepet tudott vállalni, akkor két dolog történt, javult a magyar–román kapcsolat és a magyar–román viszony, és még lendületesebben javult az erdélyi magyarok életminősége – jelentette ki Nacsa Lőrinc, a magyar Miniszterelnökség új nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Szépvízen csütörtökön délután tartott sajtótájékoztatón. Hozzátette: számtalan alkalommal látták, hogy Székelyföldön magyarországi kormányzati támogatásból, bukaresti forrásokból sikerült megvalósítani olyan, akár régóta húzódó beruházásokat, amelyek a közösség érdekét szolgálták.
Délelőtt Székelyudvarhelyen, csütörtök délután pedig Szépvízen beszélt a vasárnapi parlamenti választások fontosságáról Nacsa Lőrinc, a magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
A politikus úgy fogalmazott:
– Ki kell mondani, hogy az elmúlt években, bármilyen konstellációban is alakult kormány Romániában, az RMDSZ volt a legstabilabb kormánypartner. December elsején arról döntenek az erdélyi magyarok, hogy lesz-e egyáltalán befolyásuk a bukaresti politikára, a román politikára, és ha lesz, akkor mekkora lesz ez a befolyás. És egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora lesz az erő, mekkora lesz a hang, mert a döntések így is, úgy is meg fognak születni. Az a kérdés, hogy a magyar érdeket lehet-e benne képviselni, lehet-e érvényesíteni, vagy a magyar érdek képviselete nélkül fognak megszületni a magyarok feje fölött a döntések. Nem a magyarokkal, hanem a magyarokról fognak akkor dönteni. Ezért a tét óriási, mindenkit arra kérünk, hogy menjen el szavazni december 1-én, hogy szóljon az ismerőseinek, a rokonainak és a barátainak, túl nagy a tét, fontos, hogy volt már olyan december elseje, amit elvesztettünk, most legyen olyan december elseje, amit megnyerünk – hangsúlyozta az államtitkár, aki újságírói kérdésre azt is elmondta, a székelyföldiek továbbra is számíthatnak a magyar kormány támogatására,
a nemzetpolitikai tevékenységnek továbbra is az a célja, hogy „száz év múlva is magyar szótól legyen hangos a Kárpát-medence, nem a többségi államok rovására, hanem velük együttműködve, partnerségben, de mindig a saját jogainkért, igazunkért határozottan kiállva.