Még nem késtek le a Katalin-bálról
Továbbra is regisztrálhatnak a szombati csíkszeredai Katalin-bálra azok a személyek, akik a jótékonysági esten adományaikkal helyi törekvéseket támogatnának. A résztvevők idén a Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontnak, a sürgősségi kórház belgyógyászati és újszülött osztályának, valamint a Csíki Hegyimentő Egyesületnek ajánlhatják fel adományaikat.
[caption id="attachment_60257" align="aligncenter" width="960"] Továbbra is fogadják a jelentkezőket. Több mint bálozás Fotó: CSVE / facebook[/caption]
Negyedik alkalommal szervezi meg a Csíki Vállalkozók Egyesülete, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Csíki Anyák Egyesülete a jótékonysági Katalin-bált Csíkszeredában, amelynek idén három támogatottja lesz.
A részvételi díjakból, adományokból befolyt összeget az új Szent Ágoston-központban helyet kapó Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont indításához szükséges eszközök és irodai bútorzat beszerzésére, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház belgyógyászati osztályának és újszülött osztályának eszközbővítésére, valamint a Csíki Hegyimentő Egyesület munkaruházatának fejlesztésére fordítanák. Az eddigi évekhez hasonlóan a bál résztvevői és támogatói idén is jelzik, hogy az adományukkal melyik célt kívánják szponzorálni.
Meghosszabbított regisztráció
A bálon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, amelynek hivatalos határideje kedden lejárt, lapunk kérdésére viszont Bajkó Zelma, a Csíki Vállalkozók Egyesületének ügyvezetője elmondta, hogy meghosszabbították a jelentkezés végső időpontját.
– Eddig több mint száz jótékonykodó jelezte részvételi szándékát az idei Katalin-bálra, és többen igényelték a regisztráció meghosszabbítását is. Előzetesen 130 bálozóra számítunk, nagy érdeklődés övezi az eseményt – jegyezte meg Bajkó Zelma. Hozzátette, hogy a napokban még lehet regisztrálni.
A rendezvény céljainak ismertetésére négy videót is készítettek, amelyekben kifejtik, hogy az intézmények mire költik majd az adományból származó összeget.
Nemes célok
A Gyulafehérvári Caritas Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont programjának elsődleges célja a 0–6 éves gyermekek fejlesztése. Stier Zsuzsa Hargita megyei programkoordinátor a közzétett kisfilmben elmondta, hogy szeretnék Csíkszeredára is kiterjeszteni a foglalkozást. „Hargita megye nyolc településén van jelen a kicsik fejlődését segítő program, amely tulajdonképpen egy eszközhasználattal egybekötött együtt játszást jelent. Szükség lenne szőnyegre, padra, bordásfalra, nagy labdára és sok-sok színes játékra” – ismerteti Stier Zsuzsa.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház belgyógyászati osztályának helyzetéről dr. László Zsuzsanna, dr. Ilyés Andrea és dr. Ruff Rudolf szakorvos is beszél. Egyetlen defibrillátor van a részlegen, és gyakran ez sem működik megfelelően, emiatt újat vásárolnának. Emellett ultrahangra is szükség lenne, mert amit most használnak, nem eléggé korszerű. A vérminták gyors elemzésére is további eszközökre volna szükség. A belgyógyászattal együtt a kórház újszülött osztályát is támogatnák, hiszen ezen a részlegen is elkél a segítség: mivel Csíkszeredában nincs gyermekkardiológus szakember, a korszerű gépek életmentőek lehetnek.
A Csíki Hegyimentő Egyesület felszerelésének korszerűsítése azért fontos, mert életveszélyes helyzetekben nem mindegy, hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre. Ráadásul egyetlen alkalmazottja van az egyesületnek, az önkéntesek sokszor saját felszerelést használnak.
A bál részvételi díja fejenként 250 lej, ez tartalmazza a jótékonysági hozzájárulást is. Idén is a Hargita Vendégváróba várják az érdeklődőket, ahol szombaton 18 órától kezdődik a különleges esemény.
Keresztes Bea