Hirdetés

Szláv eredetű döntő többségben a románok genomja – állítja egy kutatás

Szláv eredetű a romániaiak többségének a genetikai szerkezete – legalábbis ezt állítja egy nemrég közzétett kutatás.

Hírszerkesztő: Molnár Raymond
Becsült olvasási idő: 2 perc
Szláv eredetű döntő többségben a románok genomja – állítja egy kutatás
Képünk illusztráció Fotó: László F. Csaba

A Bulgáriára, Észak-Macedóniára, Szerbiára, Romániára, Albániára és Görögországra kiterjedő, úttörő DNS-kutatás a balkáni népesség genetikai szerkezetével kapcsolatos új felfedezésekhez vezetett – írja a Mandiner.hu.

Mint jelzik, a Novinite számolt be arról az átfogó tanulmányról, amelyből az derül ki, hogy a román genom 50-60 százalékban szláv eredetű, hasonlóan balkáni szomszédaihoz, Bulgáriához és Horvátországhoz. A lap szerint

a szerbiai, spanyol és amerikai tudósok együttműködésével készült kutatás rávilágít a szláv gének elterjedtségére a régióban.

A Tanjug szerb ügynökség által közölt eredmények szerint a bolgárok, a románok és a horvátok rendelkeznek a legmagasabb szláv génkoncentrációval. Ezzel szemben a görögöknél a legalacsonyabb ennek a genetikai örökségnek a jelenléte: 4 és 20 százalék között mozog – írták.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

A Mandiner szerint mindez azért érhette kellemetlenül a románokat, mert évtizedek óta hirdetik a dák–római elméletet, amely a román és a latin nyelv rokonságán alapuló elmélet. Ennek értelmében az erdélyi románok az egykori római Dácia lakóinak, a romanizált dákoknak és a római telepeseknek leszármazottai, tehát ők Erdély őslakói.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!