Hirdetés

Lehetőség a nemzeti kisebbségek fiataljainak arra, hogy erősebb hangjuk legyen Európában

Fiatalok, akik változást hoznak – elindult a Minority+ Youth Leaders Academy (MYLA), amely lehetőséget kínál a nemzeti kisebbségek fiataljainak arra, hogy tudatos állampolgárokká váljanak, és erősebb hangjuk legyen Európában.

Hírszerkesztő: Molnár Raymond
Lehetőség a nemzeti kisebbségek fiataljainak arra, hogy erősebb hangjuk legyen Európában
Fotó: rmdsz.ro

A Tempus Közalapítvány támogatásával útjára indult a Minority+ Youth Leaders Academy. A projektet egy négytagú konzorcium valósítja meg, amelynek tagja a Magyar Ifjúsági Konferencia (MIK, koordinátori szerepben), a Nemzeti Ifjúsági Tanács Szövetség (Magyarország), a Marthos Polgári Társulás (Felvidék) és a Magyar Ifjúsági Értekezlet – MIÉRT (Erdély). A program célja, hogy elősegítse a nemzeti kisebbségekhez tartozó fiatalok aktív állampolgári szerepvállalását, és támogassa őket egy tudatos, erős közösség felépítésében – tájékoztat közleményében az RMDSZ.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

A projektben számos neves európai és Kárpát-medencei szakmai partner is közreműködik. A MYLA projekt illeszkedik az Európai Unió azon célkitűzéseihez, amelyek a fiatalok számára szélesebb körű képzési lehetőségeket teremtenek, miközben hangsúlyt helyez a nemzeti kisebbségek érdekérvényesítési képességeinek fejlesztésére.

Szilágyi Dóra, a MIÉRT elnöke szerint ez egy kivételes lehetőség és egyben a legnagyobb, legösszetettebb kisebbségi és ifjúsági projekt, amelyben a szervezet valaha részt vett.

A projekt fő tevékenységei:

● Kutatás: Hét országban vizsgálják a nemzeti kisebbségekhez tartozó fiatalok jogi és társadalmi helyzetét. Az eredmények alapján egy tanulmány készül, amely konkrét ajánlásokat fogalmaz meg három ország döntéshozói számára.

● Képzésfejlesztés: Négy képzési anyagot dolgoznak ki és tesztelünk. Ezek olyan témákat érintenek, mint a kisebbségek politikai jogai, intézményei, kulturális öröksége és finanszírozási rendszerei. A képzéseket Felvidéken, Erdélyben, Magyarországon és Brüsszelben tartják meg.

● Rendezvényszervezés: Széles körű programok keretében hívják fel a figyelmet a kisebbségi fiatalok problémáira, mint például a #MinorityTalks panelbeszélgetések, a #MinorityActivists ifjúsági nagykövetek által szervezett események és a #MinorityConferences találkozók.

Várható eredmények:

● tanulmány és ajánláscsomag a nemzeti kisebbségek helyzetéről;
● négy átfogó képzési anyag kidolgozása;
● a Minority+ Youth Leaders Academy megalapítása;
● a párbeszéd erősítése a többségi és kisebbségi társadalmak között a projekt eseményein keresztül.

A MYLA projekt hosszú távú célja, hogy támogassa a nemzeti kisebbségek fiataljainak politikai és társadalmi szerepvállalását, valamint hozzájáruljon az európai kisebbségi közösségek megerősítéséhez.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!