Hazai meccsre készül az SZFC

Újabb tesztmeccsen van túl az Szé­kely­ud­var­he­lyi FC, amely a Nyá­rád­tői Unirea otthonában játszott szombaton. A 3. ligás ud­var­helyi gárda legközelebb hazai közönség előtt lép pályára.

Az SZFC ott játszik, ahol jobbak a pályaviszonyok Fotó: SZFC

A Nyárádtői Unirea ven­dége volt szomba­ton a labdarúgó 3. Li­gá­ban szereplő Szé­kely­ud­var­he­lyi FC. Három fordulóval az alapszakasz vége előtt az udvarhelyiek csoportjuk 4. helyéről várják a folytatást, a nyárádtői alakulat a 9-es csoport 3. helyén telelt ki.
A szombati felkészítőt a házigazda kezdte jobban, a szünetig kétgólos előnyt dolgoztak ki, az elején még büntetőt is rontottak. A pihenőt követően a cseréknek is köszönhetően feljavult az SZFC játéka, Jánosi révén hamar szépítettek, de az egyenlítő gól nem jött össze, a találkozót 2–1-re Nyárádtő nyerte.

Az SZFC negyedik felkészülési mérkőzésén van túl, a másodosztályos FK Csíkszereda ellen kezdett (0–7), a Medgyesi SK-nál folytatta (0–4), majd a Szászrégeni Lendület vendégei voltak (2–2).
A csupa idegenbeli mérkőzés nem a véletlen műve, Lucian Nicolau vezetőedző 100 kilométeren belül keresett olyan ellenfeleket, ahol a pályaviszonyokat tekintve az udvarhelyinél jobb körülmények között játszhat a csapat.
Két tesztmérkőzés szerepel még az ud­var­he­lyi­ek programjában, szombaton a Gyer­gyó­szent­mik­ló­si VSK együttesét fogadja, március 1-jén, pénteken pedig a Ma­ros­vá­sár­he­lyi SE vendégei lesznek.
A bajnokság tavaszi idényét március 9-én a Viitorul Curiţa vendégeként kezdi az SZFC.