Hátrányból tudott nyerni az SZFC

Egygólos hátrányból tudott fordítani a Székelyudvarhelyi FC, így továbbra is ott van az élbolyban. Csíkszeredában a sereghajtók csatájában maradt alul az FK fiókcsapata, amely hat forduló óta képtelen a gólszerzésre.

Fotó: Hodgyai István

Roppant ideges hangulatú, durva szabálytalanságoktól sem mentes, egy piros és hét sárga lappal tarkított mérkőzésen van túl a Székelyudvarhelyi FC, amely a 3. Liga tizenharmadik játék-napján, pénteken kora délután a rájátszásban szintén érdekelt Brassói Municipal együttesét fogadta a sétatéri stadionban. Egy durva belépő miatt a hazaiak már a 6. percben cserére kényszerültek, ez meg is adta a találkozó parázsló alaphangját, sorra villantak a figyelmeztetések mindkét csapat játékosai előtt, ahogy helyzetek is adódtak mindkét oldalon. A vezetést a vendégek szerezték meg a 65. percben egy nem túl sokat ígérő helyzetből, azonban az udvarhelyiek nem adták fel, a 73. percben Becze fejjel szerezte meg az egyenlítést, majd a 88. percben egy szépen kidolgozott támadás végén Gavîrliță lövése kötött ki a vendégek kapujában. A játékvezető öt perc hosszabbítást ítélt meg, újabb gól nem esett, az egyetlen, ami említést érdemel, hogy a brassóiak 10 emberrel zárták a mérkőzést. Győzelmével fontos három pontot tartott otthon az SZFC és továbbra is tartja a lépést az élmezőnnyel.

Elvitték a pontokat

Az 1-es csoport hétvégi fordulójában, szintén a pénteki nyitómérkőzésén a sereghajtó FK Csíkszereda II. az utolsó előtti helyezett Rapid Brodoc együttesét látta vendégül. A házigazdának voltak jó pillanatai, a végén mégis az ellenfél örült: ahogy az odavágón is történt, ezúttal hazai pályán is két góllal maradt alul ellenfelével szemben az FK. Mi több, a gólszerzés ezúttal büntetőből sem jött össze a szeredaiaknak. Egyre inkább úgy tűnik, hogy csíki fiatalok számára túl nagy falat a harmadosztály, Demény Norbert gárdája zsinórban az ötödik mérkőzését veszíti el anélkül, hogy gólt szerezne. Hazai pályán a csíkiak legutóbb az ötödik fordulóban, szeptember 23-án találtak be, az a gól az eddigi egyetlen győzelmet jelentette a Ştiinţa Miroslava ellen, amely csapat a következő játéknapon házigazdaként játszik ismét az FK ellen.

3. Liga, 13. forduló, eredmények, állás

1. csoport: FK Csíkszereda II. – Rapid Brodoc 0–2, VSK Bákó – Ştiinţa Miroslava 1–1, Şomuz Fălticeni - Ceahlăul Karácsonkő 1–1, Viitorul Darabani – Foresta Suceava 0–1, Dante Botoşani – Radóci Bucovina 2–2.