Hatból két pont maradt itthon

Az ünnepek után két fontos mérkőzésen lépett jégre a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. Előbb a Brassói Coronát győzték le szétlövések után, majd tegnap este egy fordulatokban gazdag összecsapáson egygólos vereségbe szaladtak bele Székesfehérvár ellen. Mindkét mérkőzést telt ház előtt rendezték. Az év utolsó összecsapásán ma este a MAC érkezik. [caption id="attachment_19660" align="aligncenter" width="702"]A Fehérvár kapusa, Kalnins nagyokat fogott Fotó: László Róbert A Fehérvár kapusa, Kalnins nagyokat fogott Fotó: László Róbert[/caption] Két fontos MOL Liga-mérkőzést játszott a Csík­szeredai Sportklub jég­ko­rongcsapata a karácsonyi ünnepeket követően. Előbb a Brassói Coronát győzték le, majd tegnap egygólos vereségbe szaladtak bele. Túlórás győzelem Telt ház várta a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona csapatait a Vákár Lajos Műjégpálya lelátóin. A találkozó hatpontos volt, hiszen mind a MOL Ligába, mind a román bajnoki pontvadászatba beleszámított. A nagyszerű hangulatban elkezdett összecsapást nagy iramban kezdte a kék-fehér együttes és mondhatni saját kapuja elé szegezte ellenfelét. Hiába volt a fölény, a gól csak nem akart jönni, annak ellenére, hogy két alkalommal emberelőnyben is játszott a csapat. Harmadikra viszont összejött. A 17. percben Alexejev mattolta Tőkét. Pár percre rá a szeredai harmadban lopott korongot Papp, egy bulit követően, és azonnal indította Alexejevet, aki a brassói kapuhoz érve remekül passzolt vissza Berljovnak, aki esélyt sem adott Tőkének. A játék képe azt mutatta, hogy sima csíki siker lesz. Nem így lett. A csíki hokisok mondhatni elszórakozták előnyüket, és ahogy a Brassó gólokban is eredményes tudott lenni, úgy lett a Sportklub egyre idegesebb. A vendégek a harmad során kétszer egyenlítettek (2–2 és 3–3), de végül Tambijevs góljával az utolsó felvonásra előnnyel mehetett a Sportklub. A záró húsz percben újból egy sokkal többet korcsolyázó és a győzelmet jobban akaró csíki csapat jött ki a jégre. A megnyugtató gól viszont nem akart érkezni. Tőke állta a sarat, és ha ő nem, akkor a kapuvas mentett helyette, mint ahogy tette azt Konyajev löketénél. A kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat. Az 55. percben Molnár Zsolt egyenlített, mondhatni a semmiből. Az utolsó percekben pedig emberelőnybe is kerültek a vendégek, de sikerült kivédekezni azt. A hosszabbítás nem hozott döntést, így a büntetőlövések jöttek. A vendégektől Péter Zsolt és Bíró Gergő elhibázta a rávezetést, míg a hazai oldalon Alexejev és Tambijevs is betalált, eldöntve a győztes kilétét. Elfogytak a végére Az év utolsó előtti összecsapásán a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Fehérvár AV19-et fogata a MOL Liga tegnapi játéknapján. A telt ház előtt megrendezett mérkőzésbe nagyon rosszul álltak bele a fiúk. Tompák voltak, és ezt ki is használták a vendégek. Előbb a harmadik percben Grieve mattolta Peksát emberelőnyben, majd a harmad végén Holmberg használt ki egy hazai rövidzárlatot. A csíkiak azonnal válaszolhattak volna, de Farkas ordító ziccert vétett. A kétgólos hátrány mellett viszont Berljov is megsérült és nem folytatta a játékot. A második húsz percre alaposan összeszedte magát a csíki gárda. Keményen beleálltak a meccsbe, és hogy nem változott az állás már az első percekben, az csak Kalninsnak volt köszönhető. Előbb Alekszejev ziccerét húzta le hatalmas bravúrral, majd fehérvári emberelőnyben további két alkalommal állította meg az egyedül kiugró Tambijevset és Bíró Tamást. A 29. percben viszont már ő is tehetetlen maradt. Egy gyors kontra után Alekszejev volt eredményes. Ekkor nagyon pörgött a kék-fehér alakulat. Meg is lett a gyümölcse. A 37. percben Bíró Tamás pofozta a ketrecbe a pakkot. Egyenlő. Orbán viszont hamar visszaszerezhette volna a Fehérvárnak a vezetést, de az üres kapura nem ment a gólszerzés. Az utolsó felvonást szintén erősen kezdte a csíki csapat. Előbb Sándor törte ketté a kapuvasat, majd Gyagyusko neve mellé is felírhattunk egy ziccert. Az üzemanyag viszont lassan fogyni kezdett a hazai oldalon. Egy hosszas támadást követően pedig a vendégek Shupe révén gólt is szereztek. Innentől kezdve uralták a mérkőzést, és nagyon okos játékot bemutatva behúzták a három pontot. [box type="shadow" ]MOL Liga, eredmények és állás Szerda, december 23.: Fehérvár AV19 – MAC Budapest 2–6 (1–4, 1–1, 0–1) / Holmberg (13.), Grieve (40.), illetve Terbócs (3.), Mestyán (9.), Olson (19., 20., 25.), Nagy K. (50.)/. Szombat: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 5–4 (2–0, 2–3, 0–1, 0–0, 1–0) – sz. u. /Alekszejev (17., 65. – GWS), Belrjov (19.), Ozols (30.), Tambijevs (40.), illetve Petres (23., 33.), Bíró G. (28.), Molnár Zsolt (55.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni HK 0–3 (0–0, 0–1, 0–2) /Dancsfalvi (29.), Könczei (41.), Hetényi P. (50.)/; DVTK Jegesmedvék – Újpesti TE 6–2 (3–2, 2–0, 1–0) /Leppanen (2.), Dansereau (11.), Pavuk (17., 32.), Hajós R. (22.), Somogyi (55.), illetve Turbucz (7.), Gágyor (14.)/. Vasárnap: DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC 3–5 (2–0, 1–0, 0–5) /Booras (8., 37.), Dansereau (17.), illetve Dubek (42., 52.), Tendler (50., 53., 59.)/. Tegnap: Csíkszeredai Sportklub – Fehérvár AV19 2–3 (0–2, 2–0, 0–1) /Alekszejev (30.), Bíró T. (37.), illetve Grieve (3.), Holmberg (19.), Shupe (49.)/; Debreceni HK – Újpesti TE 4–5 (3–0, 1–2, 0–2, 0–0, 0–1) – sz. u.; Brassói Corona – MAC Budapest 2–15 (1–5, 0–4, 1–6). 1. Miskolci Jegesmedvék 34 23 5 2 4 160–88 81 2. MAC Budapest 34 24 3 3 4 169–83 81 3. Debreceni HK 35 14 3 5 13 108–106 53 4. Fehérvári AV19 32 15 3 2 12 115–102 53 5. Újpesti TE 34 11 6 4 13 100–97 49 6. Csíkszeredai Sportklub 35 10 5 4 16 101–127 44 7. Ferencvárosi TC 34 11 2 4 17 114–132 41 8. Dunaújvárosi Acélbikák 34 10 2 4 18 89–116 38 9. Brassói Corona 34 5 1 2 26 75–180 18 A mai műsor: Brassó – Fehérvár (18.30), Csíkszeredai Sportklub – MAC Budapest (19), Ferencváros – Dunaújvárosi Acélbikák (20).[/box] Darvas Attila