Három siker, egy vereség

Jól szerepeltek a Hargita megyei csapatok a hazai ifjúsági kosárlabda országos bajnokság hétvégi mérkőzésein. A csíkiak két győzelem mellett egy vereséget könyvelhettek el, míg a gyergyóiak érvényesítették a hazai pálya nyújtotta előnyt. [caption id="attachment_39997" align="aligncenter" width="1400"]Ötvenöt pontos sikert arattak a csíki lányok az U16-os bajnokin Fotó: László Róbert Ötvenöt pontos sikert arattak a csíki lányok az U16-os bajnokin Fotó: László Róbert[/caption] Három győzelem és egy vereség a Hargita megyei csapatok hétvégi mérlege az országos ifjúsági kosárlabda-bajnokságban. Az egyetlen vereség is idegen környezetben született, a győztes találkozókon hazai környezetben játszottak a Hargita megyei csapatok. Az U16-os lánybajnokság 4. csoportjának hetedik fordulójában a VSK Csíkszereda listavezetőként a csoportutolsó ISK Botoșani-t fogadta, az erőviszonyokat tekintve nem a győztes kiléte volt a kérdés, hanem az, mekkora különbséggel nyer az Endes Tünde és Nagy Katalin által irányított gárda. Az első negyed végére már tetemes volt a csíki előny (19 pont), a második negyedben a hazaiak húsz, a vendégek pedig mindössze két pontot szereztek. A nagyszünet után ugyan alábbhagyott a csíkiak lendülete, de csak az utolsó negyedben nem sikerült tíznél több pontot szerezniük a VSK-s lányoknak. A sikernek köszönhetően immár 9 ponttal listavezető a VSK a 4. csoportban. Gyergyószentmiklóson sem kegyelmeztek a lányok a vendégeknek, az U13-as bajnokság 3. csoportjának hetedik fordulójában az ISK a CSM Mojnyest csapatát győzte le. A moldvaiak ugyan próbálták tartani a lépést a gyergyóiakkal, ám itt is a nagyszünetig eldőlt a győztes kiléte. A csoportot Botoșani vezeti, a gyergyóiak a második helyen állnak, míg a VSK Csíkszereda – amely a hétvégén szabadnapos volt – győztes meccs nélkül a sereghajtó. A fiúk U18-as pontvadászatában bravúros győzelmet aratott a VSK Csíkszereda. Fazakas István tanítványai a 6. csoport harmadik helyén álló ISK Medgyes csapata ellen arattak kilencpontos győzelmet. Az U16-os bajnokságban viszont idegenben kapott ki a csíki csapat. Eredmények Lányok: U16: VSK Csíkszereda – ISK Botoșani 74:19; U13: ISK Gyergyószentmiklós – CSM Mojnyest 76:30. Fiúk: U18: VSK Csíkszereda – ISK Medgyes 80:71; U16: CSU Szeben – VSK Csíkszereda 62:38. Kopacz Gyula