Hárman a felső házban

Közzétette a Román Kosárlabda Szövetség a hazai ifjúsági bajnokságok elődöntő csoportjainak összeállítását és a menetrendet. A megyebeli gárdák közül hárman a felsőházban folytatják a szereplést, négy csapat pedig az alsóházban küzd a lehető legjobb helyezés eléréséért. Elkészítette a Román Kosár­labda Szövetség a 2015/2016-os ifjúsági pontvadászatok elő­döntő csoportjainak összeállítását, illetve kitűzték a fordulók és turnék időpontjait is. A megyebeli csapatok közül a VSK Csíkszereda U14-es és U16-os csapata is az alsóházban, a lányoknál az U14-es korosztályban a csíkiak a felső, a gyergyóiak az alsóházban küzdenek, míg az U16-osoknál a gyergyói és a székelyudvarhelyi gárda a felsőházban, a csíkiak az alsó házban folytatják tovább a küzdelmeket. A csoportbeosztások A VSK Csíkszereda U14-es fiúcsapata a hazai pontvadászatot a négycsapatos H csoportban kezdte meg és a negyedik helyen zárt győzelem nélkül. A második körben a Temesvári Bega, a Brassói Galactica és a CSU mögött egy győzelemmel és két vereséggel szintén a negyedik helyen zártak a csíkiak. A harmadik körben – az elődöntő csoport alsóházában – a Brassói CSU és a Konstancai Toyin lesz a VSK ellenfele, az 5. csoportban február 13. és 14., március 12. és 13., valamint április 9. és 10-én rendeznek egy-egy tornát. A VSK Csíkszereda U16-os fiúcsapata a hatcsapatos D csoportban kezdte meg a bajnokságot, a gárda öt vereséggel az utolsó helyen zárt. A második körben az ötcsapatos 6. csoportban négy győzelem és négy vereséggel, 12 ponttal a harmadik helyen végzett a VSK, mindössze egy ponttal maradva el az első, illetve a második helyezettől. A harmadik körben a gárda a VII. csoportba kapott besorolást, ahol a Dévai Cetate, a Szebeni ISK és a Medgyesi ISK lesz a VSK ellenfele. Az első tornát február 20–21., a másodikat március 19–20., a harmadikat pedig április 16–17-én rendezik. Az U14-es lány országos bajnokságban mindkét Hargita megyei csapat a 2. csoportban szerepelt. A VSK Csíkszereda hat győzelemmel és két vereséggel a második, az ISK-KSE Gyergyószentmiklós egy győzelemmel és hét vereséggel az ötödik helyen zárt. Az elődöntő – második – körben a csíki lányok az I. csoportban az ISK Craiova, a Bukaresti Raptors, a Régen, az ISK Alexandria, a Marosvásárhelyi Sirius, a Konstancai Phoenix és a LPS Szatmárnémeti ellen lépnek pályára. A második körben négy tornát rendeznek, az első turné házigazdája Craiova lesz, amelyet a hétvégén tartanak. A második tornát február 12–14., a harmadikat március 11–13., az utolsót pedig április 8–10. között rendezik, minden turné során négy-négy meccset játszanak a csapatok. A gyergyói lányok a III. csoportba kerültek, ellenfeleik a Lapi Dés, a Brassói Brașovia és az MC Ball Mangalia lesznek. Minden csapat egy tornát rendez, az első turné mérkőzéseit a hétvégén Désen játsszák. Az U16-os lány országos bajnokságban mindhárom Hargita megyei csapat az 1. csoportban szerepelt. Az ISK-KSE Gyergyószentmiklós a harmadik, a Székelyudvarhelyi Vendor a negyedik, a VSK Csíkszereda az ötödik helyen zárt. A második – elődöntő – körben a gyergyói gárda az I. csoportba kapott besorolást a CSU Brassó, az ISK Ploiești, az ISK Szászrégen, a Nagyváradi Eminescu Kollégium, az ISK 2 Târgoviște és a Bukaresti Champions csapataival közösen. A Vendor a II. csoportban küzd tovább az ISK Brașovia Brassó, a Bukaresti Olimpia, az ISK 1 Phoenix Konstanca, a Lapi Dés, az ISK Sepsiszentgyörgy, az ISK Szeben és a Kolozsvári Napoca BC csapataival. A VSK Csíkszereda a III. csoportban szerepel a Temesvári Bega, az ISK Medgyes és a Bukaresti Raptors csapataival. Az első két csoportban egy oda-vissza kört játszanak a csapatok, az első fordulóra a hétvégén, az utolsóra április 24-én kerül sor. A III. csoportban torna rendszerben zajlanak a mérkőzések, az elsőre január 23–24., a másodikra február 20–21., a harmadikra március 19–20., a negyedikre április 16–17-én kerül sor. HN-összeállítás